ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

تچرا Tachra

کناف سقف

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


آشنایی کامل با سقف کاذب دکوراتیو
۷ خرداد ۱۴۰۲

Full Awareness With Decorative False Ceiling شیک ترین و مدرن ترین روش‌ اجرای ...

نور مخفی
۶ آبان ۱۴۰۱

نور مخفی ، تیم فیدر سازه گستر تچرا امیدوار است با خواندن این مطلب در ...

مدل نور مخفی سقف پذیرایی
۳۰ شهریور ۱۴۰۱

مدل نور مخفی سقف پذیرایی ؛ بهتر است از بین طرح های خلاقانه که ...

قیمت نور مخفی
۲۵ شهریور ۱۴۰۱

قیمت نور مخفی ؛ با توجه به انواع مختلف آن متفاوت می باشد ، ...

نور مخفی سقف اتاق خواب
۱۶ شهریور ۱۴۰۱

نور مخفی سقف اتاق خواب ؛ یکی از نورپردازی های دکوراسیون داخلی می باشد . ...

۳۰ مرداد ۱۴۰۱

ورق کناف سقف ؛ صفحات روکش دار گچی یا تایل گچی کناف می باشد ...

برچسب ها


کناف سقف

کناف سقف

کناف سقف ؛ یکی از پر کاربردترین انواع سقف هایی می باشد که امروزه در صنعت طراحی و دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع از سقف ها در مقایسه با دیگر انواع سقف ها و تجهیزاتی در سقف و یا حتی دیوار مورد استفاده قرار می گیرند ، دارای مزایای بسیار بالایی می باشند و به همین دلیل دارای طرفدارن بسیار زیادی می باشند . اگر در طراحی سقف ها از کناف استفاده شود ، امکان اصلاح و حتی تغییر آنان وجود دارد و اگر به هر دلیلی دچار آسیب بشوند ، به راحتی تعمیر می شوند . به طور کلی استفاده از این گونه سقف ها دارای مزیت های بسیاری می باشد . جهت آشنایی با این ویژگی ها ، تچرا و همچنین مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

کناف سقف چیست ؟

اولین توضیحی که بهتر است به آن بپردازیم این است که به طور کلی کناف سقف چیست ؟ در ساده ترین حالت میتوان گفت کناف سقف نوعی پانل  گچی یا غیر گچی میباشد که از پیش ساخته میشود و قالب زده میشود . و سپس این پانل های گچی آماده ، به سقف متصل میشوند . البته روش اتصال و اجرای این کناف ها نیز متفاوت است . سقف های کناف به نوعی سقف کاذب هستند که هم میتوانند به صورت ثابت به اجرا در بیایند و هم به صورت متحرک .

در گذشته استفاده از گچ برای بسیاری از سقف ها و حتی دیوارها به عنوان گزینه اول انتخابی بود . این گچ ها دارای نقش بندی ها و طرح بندی های گوناگونی بودند و استفاده از آنان ، به زیبایی فضای داخلی ساختمان ها ، کمک بسیاری می کرد . با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ، نسل جدیدی از محصولات گچی ، به عنوان کناف ساخته شد که در مقابل گچ از مزایای بسیار زیادی برخوردار بود . کناف در ابتدا توسط خانواده ای آلمانی در حدود 80 سال قبل به وجود آمد و رفته رفته طرفدارن خود را در صنعت دکوراسیون پیدا کرد .

در میان انواع کناف هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند ، این نوع کناف ها دارای بیشترین طرفدار می باشد ، زیرا این نوع از کناف ها در واقع نقش جداکننده سقف و دیوار را دارند . کناف های سقفی می توانند به دو صورت ثابت و متحرک بر روی سقف سوار شوند و امکان ترمیم و جایگزینی آنان نیز به سادگی میسر می باشد . کناف های سقفی می توانند هم به صورت گچی و هم غیر گچی تولید شوند . این نوع کناف ها دارای تنوع بالایی می باشند ، که انتخاب آنان تا حد زیادی به ویژگی های محیط و علایق شما وابسته است .

انواع کناف سقف

پانل های گچی از تعدادی سازه ی گالوانیزه یکپارچه ساخته شده اند که با گچ و سیمان پوشانده شده و به سقف متصل می شوند . دو نوع اصلی سقف های کاذب کناف ، شامل  “سقف های کاذب یکپارچه” و “سقف های کاذب مشبک” هستند .

استفاده از انواع سقف کناف ، چه خارجی و چه داخلی ، مزایای خود را دارند . استفاده از کناف سقف در هر محیطی بسته به شرایط و ابعاد فضا متغییر است . برای مثال برای سقف فضاهایی که در معرض رطوبت قرار دارند ، باید از نوع کنافی استفاده شود که در برابر قارچ و کپک مقاوم باشند .

کناف های مورد استفاده در سقف به دو دسته ثابت و متحرک قابل تقسیم می باشند . اگراین نوع کناف ها به صورت متحرک باشد ، امکان جداسازی آن از پنل وجود دارد . اما در کناف های سقفی ثابت ، امکان جداسازی کناف از پنل وجود ندارد . کناف های سقفی ثابت ، به دو دسته ساده و طرحدار قابل تفکیک هستند .

کناف سقفی ثابت ساده ، به نوعی از کناف ها گفته می شود که در اشکال هندسی گوناگون از جمله ، مستطیل و دایره قابل سفارش و تولید می باشند .  کناف ثابت طرحدار ، به نوعی از کناف ها تلقی می شود که دارای طرح بندی های گوناگونی می باشند و امکان هماهنگ سازی آنان با طراحی داخلی و وسایل دیگر محیط وجود دارد . کناف های سقفی دارای رنگ بندی های گوناگونی می باشند و امکان رنگ کردن آنان ، بعد از نصب وجود دارد . برای اطلاع از قیمت انواع کناف سقف ارزان ، تچرا را دنبال کنید .

کناف سقف
کناف سقف

ویژگی های کناف سقف

کناف سقف در مقایسه با انواع دیگر کناف ها دارای مزیت های بسیاری می باشد . به دلیل وجود این مزیت ها ، امروزه استفاده از کناف ها در ایران بسیار افزایش پیدا کرده است . برخی از این ویژگی ها عبارتند از :

 • این نوع از کناف ها دارای وزن بسیار پائینی می باشند و هیچ گونه بار اضافی به ساختمان و به خصوص سقف وارد نمی کنند .
 • اگر به هر دلیلی این نوع از سقف ها دچار مشکل و یا آسیب بشوند ، امکان اصلاح و یا تغییر آن وجود دارد .
 • نصب و اجرای این گونه از سقف ها با هزینه کاملا مقرون به صرفه امکان پذیر است .
 • از این نوع سقف ها می توان برای پوشاندن تجهیزات موجود در سقف استفاده کرد .
 • این کناف ها دارای تنوع بالایی می باشد و امکان رنگ کردن آنان وجود دارد .
 • این نوع از کناف ها ضد آب و ضد حریق می باشند ، به همین دلیل استفاده از آنان در داخل ساختمان ها ، می تواند امنیت شما را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد .
 • استفاده از نور مخفی در کنار این کناف ها ، چه به صورت روکار و چه به صورت توکار ، می تواند در چشمگیر بودن دو چندان این سقف ها تاثیر مستقیمی داشته باشد .
 • نصب و اجرای کناف های سقفی ، در مدت زمان بسیار کمی توسط یک نصاب ماهر و مجرب امکان پذیر است .

مزایای کناف سقف

در چند سال اخیر استفاده از سقف های کناف بسیار افزایش پیدا کرده است و به طور حتم انواع مختلفی از این مصالح را مشاهده کرده اید . اما مزایای کناف سقف فقط به زیبایی فضا ختم نمیشود و فواید قابل توجهی را به افراد هدیه میدهد .

یکی از مهم ترین مزایای کناف سقف عایق بودن این محصول است . از این روش میتوان به عنوان یک پوشش ضد حریق ، ضد آب و رطوبت استفاده کرد . برای مثال در استخر و جکوزی که همواره در معرض رطوبت قرار دارند بهترین انتخاب برای سقف یا دیوار ، کناف میباشد .

یکی دیگر از مزایای با اهمیت سقف کناف سرعت بالای نصب و اجرای آن میباشد . شما در کمترین زمان میتوانید سقف کناف را متصل کنید . این محصولات وزن بسیار کمی دارند و بار اضافی به ساختمان وارد نمیکنند که این موضوع بسیار با اهمیت است .

کناف سقف
کناف سقف

معایب کناف سقف

همان طور که بیان شد ، این نوع از سقف ها در مقایسه با دیگر سقف های مورد استفاده در صنعت طراحی و دکوراسیون داخلی دارای بیشترین کاربرد و طرفدار می باشند . در کنار مزیت های بسیاری که برای این گونه از سقف ها وجود دارد ، می توان چند نمونه از معایب آن را نیز نام برد .

 • کناف های مورد استفاده در سقف دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه نمی باشند .
 • کناف ها در مقابل رطوبت ، مقاومت چندانی ندارند .
 • برای نصب کناف سقف ، وجود یک نصاب مجرب الزامی است .
 • اگر در زمان ساخت سقف کاذب ، از محصولات و مواد اولیه مرغوب استفاده نشود ، به مرور زمان این نوع از سقف ها دچار ترک خواهند شد .
کناف سقف
کناف سقف

خرید کناف سقف

امروزه به دلیل کاربرد بالایی که برای این گونه از سقف ها در صنعت موجود می باشد ، تولیدکنندگان بسیاری در راستای تولید و عرضه این محصولات در حال فعالیت می باشند . انتخابِ فروشگاه مناسب جهت خرید و همچنین اعتماد به آنان ، تا حد بسیاری بالایی به کیفیت خدمات ارائه شده توسط فروشندگان باز می گردد . علاوه بر تمامی موارد ذکر شده ، فروشگاه های آنلاین ، امروزه بستری مناسب را جهت خرید و فروش محصولات ایجاد کرده اند که مشتریان خود را در فضایی ساده به کالای مورد نیاز خود برسانند . بری اطلاع از شرایط و نحوه خرید ، تچرا را دنبال کنید .

"خرید

فروش کناف سقف

خرید و فروش کناف سقف ، به دلیل رقابت بالایی که به جهت پرکاربرد بودن آنان در صنعت مشهود است ، بسیار پر طرفدار است . جهت اطلاع از شرایط ، تچرا را دنبال کنید .

قیمت کناف سقف

قیمت این نوع کناف ها  به عوامل گوناگونی وابسته می باشد . در ابتدا باید در نظر گرفت که هرچه کیفیت مواد مورد استفاده در ساخت این کناف ها بیشتر باشد ، به مراتب دارای قیمت بالاتری نیز می باشند . از طرفی نحوه نصب این کناف ها بسیار با اهمیت می باشد . زیرا هرچه سختی کار نصاب ، برای اجرای این گونه از سقف ها بیشتر باشد ، اجرت بیشتری برای آنان در نظر گرفته می شود .

امروزه در صنعت ساختمان سازی و در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ، منازل مسکونی یا ادارات و موسسه های تجاری ، استفاده از کناف سقف به وفور دیده میشود . شاید بزرگ ترین دلیل محبوبت این محصول ، قیمت مناسب و پایین آن باشد. قیمت کناف سقف از سقف های دکوراتیو دیگر بسیار ارزان تر است و هر کسی با هر بودجه ای میتواند انواع مختلفی از آن را تهیه کند .

حتی این سقف های کاذب قابل برداشتن و تعمیر هستند و در صورت نیاز می توانید به امکانات پشت آن دسترسی داشته باشید. از لحاظ زیبایی فضا و تنوع بالایی که در طرح و مدل های آن وجود دارد ، هر کس با هر سلیقه ای میتواند از این محصولات بهره گیرد.

علاوه بر تمام موارد ذکر شده ، نوسانات بازار ارز و همچنین عدم ثبات بازار اقتصادی ، موجب شده است که قیمت ها در مدت زمان بسیار کمی بروز شوند . بنابراین با توجه به موارد ذکر شده ، امکان ارائه قیمت ثابت برای کالاها و محصولات موجود نمی باشد . برای اطلاع از قیمت کناف سقف و نحوه سفارش آن ، تچرا را دنبال کنید .

خرید کناف سقف

خوشبختانه استفاده از منابع تجدید پذیر و دوستدار محیط زیست مانند فیبر طبیعی ، در صنعت ساختمان سازی بسیار افزایش پیدا کرده است . در این بین الیاف کناف  با استحکام کششی بالا،  وزن سبک و قیمت مقرون به صرفه ، در دسته ی مصالح محبوب قرار گرفته است . و یک جایگزین بسیار خوب برای مصالح گذشته به حساب می آید . از این رو اگر در فکر خرید کناف سقف هستید ، انواع مختلف پانل های گچی، چوبی و … به جهت کناف کاری در بخش های مختلف ساختمان در بازار موجود هستند و به راحتی میتوانید آن ها را تهیه کنید .

کناف سقف
کناف سقف

اجرای کناف سقف

اجرای کناف چندان پیچیده نمی باشد اما پیاده سازی آن ، توسط یک نصاب مجرب بسیار ضروری است . در زمان اجرا تجربه نصاب می تواند موجب شود که کناف به بهترین شکل پیاده سازی شود و طول عمر بالاتری داشته باشد . در اجرای این نوع کناف ها برش دادن کناف بسیار با اهمیت می باشد و شامل چندین مرحله می باشد . در ابتدا کاغذ بر روی صفحه ها برش داده می شود ، در گام بعد صفحه ها در راستای برش ، شکسته می شوند ، با استفاده از ابزار رنده لبه های برش داده شده صاف و صیقل داده می شوند و با استفاده از دستگاه پخزن در زاویه های 22/50 و 450 پخ زده می شوند . در انتها چنانچه به برش های بسیار کوچک برای کلید و پریز نیاز باشد ، با استفاده از ابزار برش نواری این بخش ها نیز برش داده می شوند . اجرای کناف هرچه با دقت بیشتری انجام شود دارای ماحصل بهتری خواهد بود . در ادامه توجه شما را به ویدئویی جلب می کنیم که زیبایی استفاده از کناف ها را در طراحی دکوراسیون داخلی به خوبی به تصویر می کشد .

کناف سقف ؛ ساختمان ها همیشه به عنوان یک پناهگاه و یک فضای امن به حساب می آیند . و در طی تمام این سال ها همواره افراد در حال ساخت و ساز ساختمان بوده اند . این کار در هر منطقه ای  با روش های متفاوتی انجام میشود و با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی هر بار تکنیک های جدید تری پا به عرصه میگذارند . یکی از این روش های جدید که در مدت کمی محبوبیت فراوانی پیدا کرده است  ، کناف سقف میباشد .

تیم فیدر سازه گستر تچرا همواره در تلاش است با گرد آوری مطالب مفید و آموزشی در حوزه ی ساختمان سازی و طراحی دکوراسیون ، اطلاعات کاربران را افزایش دهد . پس با ما همراه باشید تا با کناف سقف بیشتر آشنا شوید .

کاربرد کناف سقف

با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست و تعادل اکولوژیکی ، استفاده از مصالح ساختمانی تمیز و قابل بازیافت ، با کارایی بالا و بادوام ، به یکی از علایق بزرگ دوست داران محیط زیست ، و ساختمان سازهای جهان تبدیل شده است .

کناف سقف یکی از همین مصالح محبوب است . چرا که 75 درصد مواد به کار رفته در ساخت سیستم کناف قابل بازیافت هستند .  گفتیم که کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است . کاربرد کناف سقف بیشتر در تزیین و زیبایی محیط میباشد اما به عنوان جدا کننده ی فضا نیز میتوان از دیوار های کناف استفاده کرد .

کناف سقف اتاق خواب

کناف ها همان نسل جدید گچ محسوب می شوند که تقریبا در تمامی امور ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرند . میتوان از این مصالح به عنوان جدا کننده ی فضا و یا زیبایی سقف ها استفاده کرد . یکی از مواردی که در زیبایی اتاق نقش به سزایی را ایفا میکند نور پردازی آن است . کناف سقف این اجازه را میدهد که انواع نور پردازی ها را در طرح ها و رنگ های مختلفی به اجرا درآورد . برای مثال فضای اتاق خواب را ، که باید آرامش و سکوت را القا کند و جایی برای استراحت محسوب میشود ، میتوان با اجرای یک کناف سقف اتاق خواب ساده با نور پردازی های ملایم ، بسیار لوکس ، زیبا و آرامبخش کرد .

کناف سقف آشپزخانه

زیبایی ظاهری، سرعت نصب و اجرای بالا و تنوع فوق العاده در کناف سقف باعث شده است در تمامی امور ساختمان سازی مورد توجه مشتریان قرار گیرد . یکی از مناطقی که در منزل اهمیت بالایی داشته و معمولا در معرض دید قرار دارد ، آشپزخانه است . طراحان داخلی با در نظر گرفتن نیاز ساختمان و فضا و همچنین سلیقه شخصی صاحب خانه ، با استفاده از انواع مختلفی از کناف سقف آشپزخانه ، محیطی دلباز و دل نشین ایجاد میکنند .

یکی از نکات بسیار مفید سقف های کناف پوشش دهی تاسیساتی است که در سقف قرار دارند . با این روش سیم های اضافی یا لوله هایی که در معرض دید قرار دارند به راحتی پوشش داده و پنهان میشوند .

کناف سقف پذیرایی

کناف سقف
کناف سقف

امروزه با کمک این ورق های از پیش ساخته شده میتوان قسمت های مختلف خانه را با سبک های متفاوتی طراحی کرد . با ورود کناف ها به صنعت ساختمان سازی ، به سرعت جایگزین تکنیک های قدیمی شده اند . این ورقه های گچی در ابعاد و سایز های مختلف و طرح های گوناگونی در بازار وجود دارند . با توجه به اهمیت طراحی و دکوراسیون داخلی ، استفاده از کناف با استقبال بی‌ نظیری مواجه شده است و بکارگیری انواع کناف سقف پذیرایی در زیبایی بصری و نورپردازی فضا تاثیر به سزایی دارد .

طرح کناف سقف سالن

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که میخواهید منزل یا محل کارتان را با روش های نو تزیین کنید و در فضایی زیبا زندگی کنید ، از انواع مختلف طرح کناف سقف سالن استفاده کنید . همانطور که میدانید در گذشته برای زیبایی محیط از هنر گچ بری استفاده میشد اما بسیار کار دشوار و زمان بری بود . به همین دلیل با آمدن سقف های کاذب کناف روی کار به سرعت طرفداران زیادی را جذب کرد . این سقف ها علاوه بر زیبای مزایای زیادی را به همراه دارند که در بخش های قبلی در این خصوص توضیحاتی را ارائه دادیم .

کناف سقف ساده و شیک

تیم متخصص و مجرب  فیدر سازه گستر تچرا  ، با ارائه ی ایده های خلاقانه در زمینه ی کناف سقف ساده و شیک و با استفاده و به کار گیری جدیدترین متدهای روز و محصولات با کیفیت ، همواره در تلاش بوده است تا رضایت مشتریان را جلب نماید .  شما مشتریان عزیز برای دریافت مشاوره و راهنمایی میتوانید با شماره های  درج شده در قسمت ارتباط با ما ، با کارشناسان ما در تماس باشید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.