ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

تچرا Tachra

قیمت نور مخفی

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


آشنایی کامل با سقف کاذب دکوراتیو
۷ خرداد ۱۴۰۲

Full Awareness With Decorative False Ceiling شیک ترین و مدرن ترین روش‌ اجرای ...

نور مخفی
۶ آبان ۱۴۰۱

نور مخفی ، تیم فیدر سازه گستر تچرا امیدوار است با خواندن این مطلب در ...

مدل نور مخفی سقف پذیرایی
۳۰ شهریور ۱۴۰۱

مدل نور مخفی سقف پذیرایی ؛ بهتر است از بین طرح های خلاقانه که ...

قیمت نور مخفی
۲۵ شهریور ۱۴۰۱

قیمت نور مخفی ؛ با توجه به انواع مختلف آن متفاوت می باشد ، ...

نور مخفی سقف اتاق خواب
۱۶ شهریور ۱۴۰۱

نور مخفی سقف اتاق خواب ؛ یکی از نورپردازی های دکوراسیون داخلی می باشد . ...

۳۰ مرداد ۱۴۰۱

ورق کناف سقف ؛ صفحات روکش دار گچی یا تایل گچی کناف می باشد ...

برچسب ها


قیمت نور مخفی

قیمت نور مخفی

قیمت نور مخفی ؛ با توجه به انواع مختلف آن متفاوت می باشد ، نورهای مخفی معمولا در اتاق خواب ، سالن پذیرایی منزل ، سالن عقد و پارکینگ ها و هرجایی که مد نظرتان باشد قابل نصب می باشد . نورهای مخفی حس خوبی در بیننده ایجاد  میکند و با کمترین هزینه میتوان جلوه ی خاصی به محیط داد .

نور مخفی یک روش متفاوت در نورپردازی به شمار می آید . در تکنیک نور مخفی ، منبع نور از دید مستقیم پنهان می باشد به همین دلیل به آن نور مخفی گفته می شود . منبع نور  در تکنیک نور مخفی را میتوان با استفاده از ریسه های ال ای دی ، شلنگی و ریسه نواری یا ریسه نور مخفی تامین نمود .

همانند هر موضوع دیگری ، ارائه قیمت قطعی نور مخفی به نکات متعددی وابسته می باشد . همچنین کیفیت تجهیزات و کیفیت نصب و اجرا در قیمت نور مخفی ، تاثیر بسزایی دارد .قیمت نور مخفی پارامترهایی از این قبیل بستگی دارد : مشخصات ریسه از قبیل برند ، سطح ولتاژ ، تراکم و برند چیپ های ال ای دی و مورد دیگر تجهیزات جانبی از قبیل یکسوساز ، بست ها ، کانکتورها ، ریل ها و … ، مورد سوم شرایط اجرای آن می باشد بنابراین قیمت نصب متناسب با سختی کار محیط اجرا و ارتفاع کار و نوع نصب تغییر می نماید .

قیمت نور مخفی
قیمت نور مخفی

نور مخفی چیست ؟

به سبکی از نورپردازی ، نور مخفی میگویند که منشا نور دیده نمی شود و فقط بازتاب نور روی سقف و یا دیوار قابل مشاهده می باشد . معمولا نور مخفی با استفاده از ریسه های ال ای دی و یا شلنگی و یا اس ام دی و لامپ ها ی ال ای دی و تجهزات دیگر نورپردازی قابل اجرا می باشد . نورمخفی را معمولا داخل گچ بری های سقف ، کناف و یا درون سقف کاذب کار میکنند که منبع نور قابل مشاهده نباشد .

نور مخفی یکی از موارد جدید در نورپردازی می باشد ، طراحی خلاقانه در نورپردازی ، می تواند تنها با یک فشار روی کلید یک اتاق کسل و خسته کننده را به یک اتاق چشم گیر و دیدنی تبدیل نماید . اگر جای مناسبی برای منبع نور در نظر گرفته شود  باعث درخشان شدن بیشتر محیط می شود و در نهایت موجب بهتر دیده شدن اشیا و بخش های مختلف آن مکان می شود .

 کاربرد نور مخفی

یکی از ویژگی های مهم نور مخفی این است که منبع نور قابل مشاهده نیست . بازتاب نور باعث زیبایی دو چندان محیط می شود . از این نوع نورپردازی ها برای محیط های بیرونی و درونی استفاده می شود . از مهمترین کاربردهای آن به شرح زیر می باشد .

نور مخفی سقف

یکی از پرکابردترین مکان ها برای اجرای این نورپردازی ها سقف می باشد و سقف ها یکی از اصلی ترین مکان ها هستند . در حال حاضر به دلیل گسترش سقف های کاذب یا کناف ، استفاده از نور مخفی به عنوان نورپردازی بسیار رواج پیدا کرده است . طراحی نور مخفی با توجه به ارتفاع و ابعاد فضا در مکان های مختلف متفاوت می باشد و طرح ها و مدل های مختلفی برای نور مخفی سقف وجود دارد .

نور مخفی آشپزخانه

نور مخفی سقف آشپزخانه معمولا برای آشپزخانه هایی کاربرد دارد که سقف کوتاهی دارند و فضای مناسبی برای نصب لوستر و آویز و از این قبیل ندارند . لازم به ذکر است در آشپزخانه هایی هم که فضای کافی برای نصب لوستر و لامپ و آویز دارند ممکن است از نور مخفی به منظور ایجاد نور تزیینی استفاده گردد .

با استفاده از نصب نور مخفی کابیت آشپزخانه میتوان زیبایی آشپزخانه را دو چندان نمود . در صورتیکه در زیر کابینت های دیواری و یا در قسمت بالایی کانتر از نور مخفی استفاده شود دیگر نیازی به منبع نور اضافی در آشپزخانه نیست .

نور مخفی در سرویس ها

با استفاده از نورپردازی مخفی می توان فضای سرویس های بهداشتی را تغییر داد . از نورپردازی مخفی می توان در فضای پشت آینه ها و یا سایر تجهیزات سرویس بهداشتی استفاده کرد .

نور مخفی در اتاق خواب

در صورتیکه تمایل دارید در همه بخش های اتاقتان نور نباشد می توانید با استفاده از لامپ های ال ای دی و مخفی حس خوب و پراز آرامش را در اتاق خود فراهم نمایید . معمولا برای اجرای نور مخفی سقف اتاق خواب ها از چراغ های نواری استفاده می گردد . میتوان با استفاده از نور مخفی در پشت آینه ها و یا زیر تخت و … زیبایی چشم گیری به اتاق خواب داد . اغلب از نورپردازی اتاق خواب ها علاوه بر زیبایی به عنوان چراغ خواب نیز استفاده می گردد ، بنابراین نور مخفی زرد رنگ یا انبه ای مناسب اتاق خواب می باشد که حس بسیار خوبی را در اتاق به شما می دهد .

قیمت نور مخفی
قیمت نور مخفی

نورپردازی در راهروها و راه پله ها

استفاده از نور مخفی در راهرو یا راه پله فضای چشم نوازی را فراهم می کند . نورپردازی مخفی در این مکان ها به صورت غیرمستقیم انجام میشود و سایه روشن زیبایی به مکان می دهد . این مدل نورپردازی باعث ظرافت و سادگی به نمایش درآوردن این مکان ها می گردد . اصولا این مدل نور پردازی در زیرپله ها ، نرده یا درون دیوارهای کنار پله اجرا می شوند .

مزایای استفاده از نور مخفی

نورمخفی به عنوان یکی از روش های جدید و مدرن در دنیای نورپردازی محسوب می شود . با کمک این تکنیک میتوانید فضایی به سبک مدرن و امروزی را طراحی نمایید . در این مدل نورپردازی منبع نور از دید افراد مخفی می باشد و باید دقت شود که به درستی انجام پذیرد در غیر این صورت باعث کوچک دیده شدن محیط می شود . استفاده ار این مدل نورپردازی برای فضاهایی که سقف کوتاهی دارند می تواند مفید باشد . استفاده از این مدل نورپردازی ها باعث کاهش هزینه برق مصرفی میگردد به دلیل اینکه معمولا از تجهیزات با مصرف کم در این تکنیک استفاده می شود . نورپردازی اگر اجرای آن اصولی و صحیح انجام شود بر روی احساسات و روحیه افراد تاثیر به سزایی دارد و فضایی شاد و پرانرژی را برای آنان فراهم میکند .

لامپهای مخفی طول عمر بالایی دارند و زود خراب نمی شوند و کیفیت بالای آنها باعث می شود از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشند . نورپردازی مخفی را می توان از راه دور از طریق سیستم کنترلی هدایت کرد مانند خاموش و روش کردن لامپ ها و یا تغییر شدت روشنایی آنها ، بنابراین نورمخفی کاربردی تر می گردند . لامپهای مخفی دارای رنگ های زیادی هستند شامل رنگ های سرد مانند آبی و سفید و رنگ های گرم مانند زرد ، نارنجی و قرمز و انتخاب هر رنگ به فضای مورد نظر و سلیقه شما بستگی دارد . اگر از چند رنگ متنوع برای محیط استفاده می شود باید رنگ ها متناسب و هماهنگ باشند که باعث تاثیرات مثبت روی روحیات اشخاص گردد اگر ترکیب رنگه ها به صورت اصولی انتخاب نشوند یک محیط کسل و بی انرژی را برای شما فراهم خواهد کرد .

کلام آخر اینکه برای اجرای نورپردازی با طراحان و کارشناسان متخصص مشورت نمایید که جهت انتخاب بهترین رنگ نورمخفی برای فضای موردنظرتان راهنمایی شوید . قیمت نور مخفی براساس نوع کار متفاوت خواهد بود ، بهتر است از تجهیزات کم مصرف برای نورپردازی مخفی استفاده نمایید تا در هزینه ها هم صرفه جویی شود .

 

<script type=”application/ld+json”>{“@context”:”https://schema.org”,”@type”:”FAQPage”,”mainEntity”:[{“@type”:”Question”,”name”:”نور مخفی چیست ؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”به سبکی از نورپردازی ، نور مخفی میگویند که منشا نور دیده نمی شود و فقط بازتاب نور روی سقف و یا دیوار قابل مشاهده می باشد .”}},{“@type”:”Question”,”name”:”نور مخفی آشپزخانه”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”نور مخفی سقف آشپزخانه معمولا برای آشپزخانه هایی کاربرد دارد که سقف کوتاهی دارند و فضای مناسبی برای نصب لوستر و آویز و از این قبیل ندارند .”}}]}</script>

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.