ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

تچرا - Tachra

کناف سقف آشپزخانه

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


معرفی و کارایی سقف های کشسان کاذب لابل
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

Introducing Labell stretch ceilings سقف های کشسان از مدرن ترین انواع سقف کاذب ...

کاربرد نور های خطی در سقف کناف
۳ بهمن ۱۴۰۲

The application of linear lights in the false ceiling of knauf در حال ...

معرفی آکواپلاس، محصول جدید شرکت کی پلاس
۸ آبان ۱۴۰۲

Introducing Aquaplus, a new product of Kplus company پانل مسلح سیمانی از محبوب ...

معرفی و کاربرد تایل آکوستیک الیاف معدنی
۲۴ مهر ۱۴۰۲

Introduction and application of mineral fiber acoustic tile در این سال های اخیر ...

مزایا و ویژگی های محصولات پودری کی پلاس
۱۸ مهر ۱۴۰۲

Advantages and features of K Plus powder products محصولات پودری کی پلاس در ...

معرفی پانل های روکش دار گچی کناف ایران
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

Introduction of knauf plaster coated panels در بحث ساخت و ساز، بهره وری ...

برچسب ها


کناف سقف آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه ؛  یکی از جذاب ترین ایده ها برای استفاده به عنوان کناف سقف می باشد . استفاده از کنف در سقف آشپزخانه ایده ای بسیار چشمگیر و کاربردی می باشد که امروزه حتی به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی عمل کرده و با پوشاندن تاسیساتی از قبیل هواکش هود، سیم کشی ها و لوله کشی و ایجاد نورپردازی مناسب، فضای ایده آلی در محیط آشپزخانه ایجاد می کند. توجه به این نکته خالی از لطف نمی باشد که کناف (Knauf) نام کارخانه ای در آلمان می باشد که تولیدات آن پنل هایی بر پایه گچ و با روکشی مخصوص می باشد.

کناف سقف آشپزخانه چیست ؟

کناف نوعی از صفحه روکشدار گچی می باشد که امروزه به دلیل تنوع بالایی که در آنان وجود دارد و همچنین سرعت بالای نصب و پیاده سازی آنان، می توانند جایگزین کلیه کارهای ساختمانی که با گچ و برخی از مواد دیگر قایل انجام هستند، باشند. استفاده از کناف در طراحی داخلی ساختمان و به ویژه در سقف آشپزخانه این امکان را برای طراحان داخلی فراهم کرده است که از ایده های متنوع و جدیدی در طراحی های خود استفاده بکنند. به دلیل وجود همین تنوع دارای خروجی بسیار زیبا و چشمگیر خواهد بود. کنف در واقع صفحات گچی با روکش کاغذی هستند که طی مراحل خاصی به صورت یکپارچه درآمده و می توان در اشکال مختلف و با کاربردهای گوناگون از آن استفاده کرد. کنف یکی از زیباترین و جذاب ترین ایده برای طراحی های داخل ساختمان و در فضاهایی از قبیل اداری، تجاری، مسکونی و به صورت کاربردهای گوناگون از قبیل دیوار و سقف می باشد. کناف سقف از رایج ترین و پرکاربردترین کناف هایی است که در دکوراسیون محیط های گوناگون از جمله محیط های مسکونی مورد استفاده قرار   می گیرد.

کناف های مورد استفاده در سقف آشپزخانه به طور کلی به دو دسته ثابت و متحرک قابل تفکیک می باشند. کناف های ثابت نیز به خودی خود دارای دو دسته ساده و طرحدار می باشند. کناف های ساده مورد استفاده در سقف ها به ویژه در آشپزخانه ساده و بدون هیج طرح خاصی می باشند و فقط به صورت اشکال هندسی متفاوت قابل ارائه به طرفداران آنان می باشد. این سقف ها دقیقا مانند همان سقف های ساده و بدون درز کار می شوند و بلافاصله بعد از اینکه نصب آنان توسط نیروی ماهر به اتمام رسید، امکان رنگ آمیزی آنان وجود دارد. اما در نوع طرحدار آن کاملا متفاوت است. این سقف های کنافی متناسب با سایر قسمت ها و حتی وسایل داخل ساختمان طراحی شده و دارای تنوع بسیار بالایی می باشد که به همین جهت موجب ایجاد فضای تاثیرگذار و چشمگیری در منزل شما خواهد شد. این نوع سقف ها در مقابل سقف های گچی زیبایی دوچندان دارند و به همین دلیل امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

"<yoastmark

 

انواع کناف سقف آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه از جمله پرکاربردترین انواع کناف می باشد که امروزه بدلیل تنوع بالایی که دارد مورد توجه بسیاری از طراحان و همچنین افراد گوناگون قرار گرفته است. استفاده از کناف سقف آشپزخانه در ایران در مقایسه با سایر مناطق جهان بیشتر است. زیبایی سقف آشپزخانه می تواند تاثیر چشمگیری در فضای کلی داخل ساختمان داشته باشد زیرا آشپزخانه از مهم ترین قسمت های هر محیطی می باشد که افراد گوناگون زمان های زیادی را در آن سپری می کنند. برای زیبایی سقف آشپزخانه می توان از ایده های گوناگونی استفاده کرد که مهم ترین آن کناف می باشد و تنوع بسیار بالایی که در این نوع روش وجود دارد باعث جذابیت دو چندان فضای محیط خواهد شد. در آشپزخانه های مدرن که مفهوم طراحی آن بر پایه سادگی و بی آلایشی استوار شده است تناقض دارد اما در سیستم های مورد استفاده امروزی که تلفیقی از سبک های متفاوت می باشد می توان از چنین تزئیناتی در فضای داخلی ساختمان استفاده کرد.

گاهی تلفیق دو سبک مدرن و سنتی می تواند ایده جذابی در طراحی سقف آشپزخانه باشد. در واقع اگر در آشپزخانه مدرن از تزئینات بسیاری استفاده شود، دیگر نمی توان سبک مدرن را برای این آشپرخانه در نظرگرفت و سبک استفاده شده در آن سبکی تلفیقی از مدرن و سنتی می باشد. یکی دیگر از روش هایی که می تواند تاثیر بسیار بالایی در زیبایی ظاهری سقف آشپزخانه داشته باشد استفاده از پنل های تورفته مشبک برای کناف سقف آشپزخانه می باشد. این نوع پنل ها تاثیر بسیار بالایی در زیبایی ظاهری محیط خواهد داشت و به نوعی آن را پیچیده تر و برجسته تر نشان می دهد. از دیگر روش های مورد استفاده در سقف های آشپزخانه استفاده از کناف هایی در اشکال گوناگون و رنگ های متنوع می باشد که استفاده آنان در کنار هم و ترکیب آنان می تواند فضای بسیار چشمگیری ایجاد کند.

"<yoastmark

قیمت کناف سقف آشپزخانه

کناف های مورد استفاده در سقف آشپزخانه در ابعاد و اشکال گوناگونی قابل تولید و عرضه می باشند. نوع و کیفیت مواد مصرفی در تولید این کناف ها رابطه مستقیمی با قیمت گذاری روی این محصولات دارد. پیچ ها و پروفیل هایی که در این کناف ها مورد استفاده قرار می گیرند انواع گوناگونی دارند که با توجه به نوع کاربرد آنان مورد استفاده قرار می گیرند. ورق های کناف در ضخامت و کیفیت های متفاوتی تولید می شود و بعد از پیاده سازی درست آنان توسط افراد آگاه و مسلط باید درزگیری و بتونه کاری انجام شود که جنس مصالح مورد استفاده در این مرحله تاثیر مستقیمی در قیمت نهایی خواهد داشت.

پیاده سازی پروژه های مجلل که دارای ظرافت و جزئیات فراوانی می باشند نیازمند زمان، مهارت و مطالح بیشتری می باشد. از این رو انجام پروژه های ساده که پیچیدگی چندانی ندارند در مقایسه با این گونه فعالیت ها هزینه کمتری خواهند داشت. ابعاد کناف مورد استفاده در هنگام پیاده سازی و اجرای آن و تعداد نیروی کاری که وظیفه نصب این کناف ها را برعهده دارند می تواند از جمله عواملی باشد که روی قیمت نهایی کناف ها تاثیرگذار است. به طور کلی می توان چنین بیان کرد که قیمت نهایی پیاده سازی کناف های سقف آشپزخانه به هر دو عاملِ نوع مصالح مورد استفاده و اجرت نیروی کار برای اجرای آن وابسته است. از جمله موارد دیگری که در قیمت این کناف ها بسیار مهم است، مکانِ نصب آنان می باشد. در بعضی موارد دسترسی به محل نصب این کناف ها با صرف زمان و انرژی زیادی می باشد که به خودی خود در قیمت نهایی برای نصب و پیاده سازی آنان تاثیرگذار است و موجب افزایش قیمت خواهد شد. برای اطلاع از قیمت انواع کناف سقف ارزان ، تچرا را دنبال کنید .

"<yoastmark

خرید کناف سقف آشپزخانه

ارزان بودن کالا و محصولات می تواند یک ویژگی وسوسه برانگیز باشد که بسیاری از افراد در هنگام خرید جذب آن می شوند. اما نکته ای که در این بحث قابل تامل می باشد، توجه به همه ویژگی های یک محصول در هنگام خرید آن می باشد. اولویت قرار دادن قیمت پایین کالا نمی تواند به خودی خود گزینه تعیین کننده در انتخاب یک محصول باشد. توجه به نوع و کاربرد کناف سقفی مورد استفاده در آشپزخانه و همچنین مواد و مصالح موجود در آن نیز می توانند مواردی مهمی باشند که در هنگام خرید این محصول باید مورد توجه قرار می گیرد.

برای اطلاع از قیمت کناف سقف آشپزخانه جهت خرید، با شماره  09124677736  تماس حاصل فرمائید.

"<yoastmark

کاربرد کناف سقف آشپزخانه

اصلی ترین کاربرد کناف سقف آشپزخانه در زیبایی و مدرن سازی فضای داخلی منازل و تمام محیط هایی است که از این نوع محصولات استفاده می کنند. اما علاوه بر جنبه زیبایی که این نوع از کناف ها دارا می باشند، دارای مزیت و کاربردهای متفاوتی می باشند که تمایل به استفاده از آنان را دوچندان کرده است. این کناف ها اگر به صورت کاملا اصولی و با رعایت تمام قوانین نصب شوند می توانند به عنوان یک عایق حرارتی مناسب مورد استفاده قرار بگیرند که این ویژگی در آشپزخانه به عنوان یک مزیت عالی در نظر گرفته می شود. این کناف ها به دلیل ساختار ساده ای که دارند در هنگام پیاده سازی و اجرا سرعت بیشتری نسبت به روش های دیگر خواهند داشت. سقف کناف دارای پوشش هایی خاص می باشد که بعضی از آنان ضد آب بوده و در محیط هایی همچون آشپزخانه بسیار کاربردی می باشند.

 به طور معمول پوشش تاسیسات عبوری در سقف ساختمان ها وجود دارد، استفاده از این کناف ها موجب پنهان شدن این تاسیسات شده و فضای بهتری از جنبه طراحی داخلی ساختمان ایجاد می کند. این کناف ها عموما دارای قدرت انعطاف بالایی می باشند و این ویژگی موجب مقاومت بالای این محصولات در برابر زلزله می شود. ایمنی بالا یکی از مواردی است که نه تنها در پیاده سازی این محصولات بلکه در اجرای تمام قطعات داخلی ساختمان بسیار با اهمیت است. کناف های مورد استفاده در سقف آشپزخانه ها معمولا دارای اتصلاتی می باشند که به واسطه آنان ایمنی به مقدار بسیار بالایی افزایش پیدا می کند. امکان رنگ کردن این کناف ها موجود می باشد و می توان حتی بعد از نصب رنگ آنان را تغییر داد. سقف های کاذب کناف معمولا بسیار سبک می باشند و در هنگام نصب و پیاده سازی آنان بار اضافی بر روی ساختمان ایجاد نمی کنند.

"<yoastmark

ویژگی های کناف سقف آشپزخانه

کناف های سقفی در واقع نسل جدیدی از محصولات گچ محسوب می شوند که امروزه بسیار پرکاربرد بوده و در فضای داخلی ساختمان ها و به ویژه در سقف آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع سقف ها به دلیل سرعت بالای نصب و پیاده سازی آنان طرفداران زیادی در حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون پیدا کرده است. به طور کلی سقف های کنافی به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند. در سقف های متحرک امکان جداسازی قسمت های مختلف آن امکان پذیر است. اما در مقابل سقف های ثابت چنین ویژگی ای را دارا نمی باشند و به دو دسته ساده و طرح دار تقسیم می شوند. سقف های کنافی ثابت و ساده در اشکال هندسی گوناگونی موجود می باشند و بلافاصله قابل رنگ آمیزی می باشند. این سقف ها بدون درز کار می شوند.

سقف های کنافی ثابت و طرح دار در مقابل کناف ساده، دارای اشکال متفاوتی بوده و امکان هماهنگ سازی آنان با اجزای داخلی ساختمان و ایجاد یک دکوراسیون شیک و جذاب را فراهم می کند. طراحی و اجرای سقف کناف طرح دار به ویژه در آشپزخانه نیازمند به مهارت و دانش بالایی در این زمینه می باشد.

"<yoastmark

زیباترین کناف سقف آشپزخانه

زیباترین کناف های موجود برای سقف آشپزخانه، کناف هایی می باشند که با استفاده از نورپردازی های استفاده شده در آنان نمای بیشتر و جذاب تری پیدا می کنند. مهم ترین موضوع در انتخاب این کناف ها و مدل های آنان تناسب سقف مورد استفاده با فضای موجود می باشد. زیرا عدم رعایت این موضوع می تواند نتیجه ای عکس و خلاف انتظار تولید کند.

"<yoastmark

جدیدترین مدل کناف سقف آشپزخانه

سقف آشپزخانه جزیره از جدیدترین روش های مورد استفاده ار انواع کناف می باشد که از طریق آن دیگر نیازی به طراحی کل سقف نمی باشد و فقط با طراحی بخش کوچکی از سقف می توان محدوده آشپزخانه را مشخص کرد. از دیگر روش هایی که امروزه بسیار پرکاربرد است استفاده از روش نر و ماده است به گونه ای که برای فضاهایی که در راستای یکدیگر قرار دارند یکی دارای فرمی بیرون رفته و دیگری دارای فرمی تورفته می باشد.

کناف سقف آشپزخانه مستطیلی

کناف سقف آشپزخانه مستطیلی یکی از رایج ترین و پرکاربردترین کناف های مورد استفاده در آشپزخانه ها با توجه به ابعاد آن می باشد که طرفداران بسیار زیادی را جذب کرده است.

"<yoastmark

کناف سقف آشپزخانه کوچک

کناف های سقفی برای آشپزخانه های کوچک الزاما باید با اهداف دقیق افراد طراحی و پیاده سازی شوند. به عنوان مثال گاها هدف از نصب چنین کناف هایی به عنوان سقف برای آشپزخانه جداسازی فضای یک آشپزخانه کوچک از پذیرایی و قسمت های دیگر منزل می باشد.

"<yoastmark

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.