ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

تچرا - Tachra

ویژگی و مزایای اجرای سقف کاذب کناف

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


معرفی و کارایی سقف های کشسان کاذب لابل
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

Introducing Labell stretch ceilings سقف های کشسان از مدرن ترین انواع سقف کاذب ...

کاربرد نور های خطی در سقف کناف
۳ بهمن ۱۴۰۲

The application of linear lights in the false ceiling of knauf در حال ...

معرفی آکواپلاس، محصول جدید شرکت کی پلاس
۸ آبان ۱۴۰۲

Introducing Aquaplus, a new product of Kplus company پانل مسلح سیمانی از محبوب ...

معرفی و کاربرد تایل آکوستیک الیاف معدنی
۲۴ مهر ۱۴۰۲

Introduction and application of mineral fiber acoustic tile در این سال های اخیر ...

مزایا و ویژگی های محصولات پودری کی پلاس
۱۸ مهر ۱۴۰۲

Advantages and features of K Plus powder products محصولات پودری کی پلاس در ...

معرفی پانل های روکش دار گچی کناف ایران
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

Introduction of knauf plaster coated panels در بحث ساخت و ساز، بهره وری ...

برچسب ها


ویژگی و مزایای اجرای سقف کاذب کناف

ویژگی و مزایای اجرای سقف کاذب کناف

The features and benefits of implementing the false ceiling of knauf

یکی از پر کاربردترین انواع سقف هایی می باشد که امروزه در صنعت طراحی و دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع از سقف ها در مقایسه با دیگر انواع سقف ها و تجهیزاتی در سقف و یا حتی دیوار مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مزایای بسیار بالایی می باشند و به همین دلیل دارای طرفدارن بسیار زیادی می باشند.

اگر در طراحی سقف ها از کناف استفاده شود، امکان اصلاح و حتی تغییر آنان وجود دارد و اگر به هر دلیلی دچار آسیب بشوند، به راحتی تعمیر می شوند.

به طور کلی استفاده از این گونه سقف ها دارای مزیت های بسیاری می باشد. جهت آشنایی با این ویژگی ها، تچرا و همچنین مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید.

کناف سقف چیست ؟

اولین توضیحی که بهتر است به آن بپردازیم این است که به طور کلی کناف سقف چیست؟ در ساده ترین حالت میتوان گفت کناف سقف نوعی پانل گچی یا غیر گچی میباشد که از پیش ساخته میشود و قالب زده میشود.

و سپس این پانل های گچی آماده، به سقف متصل میشوند. البته روش اتصال و اجرای این کناف ها نیز متفاوت است . سقف های کناف به نوعی سقف کاذب هستند که هم میتوانند به صورت ثابت به اجرا در بیایند و هم به صورت متحرک.

در گذشته استفاده از گچ برای بسیاری از سقف ها و حتی دیوارها به عنوان گزینه اول انتخابی بود . این گچ ها دارای نقش بندی ها و طرح بندی های گوناگونی بودند و استفاده از آنان، به زیبایی فضای داخلی ساختمان ها، کمک بسیاری می کرد.

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، نسل جدیدی از محصولات گچی، به عنوان کناف ساخته شد که در مقابل گچ از مزایای بسیار زیادی برخوردار بود. کناف در ابتدا توسط خانواده ای آلمانی در حدود 80 سال قبل به وجود آمد و رفته رفته طرفدارن خود را در صنعت دکوراسیون پیدا کرد.

در میان انواع کناف هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، این نوع کناف ها دارای بیشترین طرفدار می باشد، زیرا این نوع از کناف ها در واقع نقش جداکننده سقف و دیوار را دارند.

کناف های سقفی می توانند به دو صورت ثابت و متحرک بر روی سقف سوار شوند و امکان ترمیم و جایگزینی آنان نیز به سادگی میسر می باشد.

کناف های سقفی می توانند هم به صورت گچی و هم غیر گچی تولید شوند. این نوع کناف ها دارای تنوع بالایی می باشند، که انتخاب آنان تا حد زیادی به ویژگی های محیط و علایق شما وابسته است.

انواع کناف سقف

پانل های گچی از تعدادی سازه ی گالوانیزه یکپارچه ساخته شده اند که با گچ و سیمان پوشانده شده و به سقف متصل می شوند. دو نوع اصلی سقف های کاذب کناف، شامل “سقف های کاذب یکپارچه” و “سقف های کاذب مشبک” هستند.

استفاده از انواع سقف کناف کی پلاس ، چه خارجی و چه داخلی، مزایای خود را دارند. استفاده از کناف سقف در هر محیطی بسته به شرایط و ابعاد فضا متغییر است. برای مثال برای سقف فضاهایی که در معرض رطوبت قرار دارند، باید از نوع کنافی استفاده شود که در برابر قارچ و کپک مقاوم باشند.

کناف های مورد استفاده در سقف به دو دسته ثابت و متحرک قابل تقسیم می باشند. اگراین نوع کناف ها به صورت متحرک باشد، امکان جداسازی آن از پنل وجود دارد. اما در کناف های سقفی ثابت، امکان جداسازی کناف از پنل وجود ندارد.

کناف های سقفی ثابت، به دو دسته ساده و طرحدار قابل تفکیک هستند.کناف سقفی ثابت ساده، به نوعی از کناف ها گفته می شود که در اشکال هندسی گوناگون از جمله، مستطیل و دایره قابل سفارش و تولید می باشند.

کناف ثابت طرحدار، به نوعی از کناف ها تلقی می شود که دارای طرح بندی های گوناگونی می باشند و امکان هماهنگ سازی آنان با طراحی داخلی و وسایل دیگر محیط وجود دارد.

کناف های سقفی دارای رنگ بندی های گوناگونی می باشند و امکان رنگ کردن آنان، بعد از نصب وجود دارد. برای اطلاع از قیمت انواع کناف سقف ارزان، تچرا را دنبال کنید .

ویژگی های کناف سقف

کناف سقف در مقایسه با انواع دیگر کناف ها دارای مزیت های بسیاری می باشد . به دلیل وجود این مزیت ها ، امروزه استفاده از کناف ها در ایران بسیار افزایش پیدا کرده است . برخی از این ویژگی ها عبارتند از :

 • این نوع از کناف ها دارای وزن بسیار پائینی می باشند و هیچ گونه بار اضافی به ساختمان و به خصوص سقف وارد نمی کنند .
 • اگر به هر دلیلی این نوع از سقف ها دچار مشکل و یا آسیب بشوند ، امکان اصلاح و یا تغییر آن وجود دارد .
 • نصب و اجرای این گونه از سقف ها با هزینه کاملا مقرون به صرفه امکان پذیر است.
 • از این نوع سقف ها می توان برای پوشاندن تجهیزات موجود در سقف استفاده کرد.
 • این کناف ها دارای تنوع بالایی می باشد و امکان رنگ کردن آنان وجود دارد.
 • این نوع از کناف ها ضد آب و ضد حریق می باشند، به همین دلیل استفاده از آنان در داخل ساختمان ها، می تواند امنیت شما را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.
 • استفاده از نور مخفی در کنار این کناف ها، چه به صورت روکار و چه به صورت توکار، می تواند در چشمگیر بودن دو چندان این سقف ها تاثیر مستقیمی داشته باشد.
 • نصب و اجرای کناف های سقفی، در مدت زمان بسیار کمی توسط یک نصاب ماهر و مجرب امکان پذیر است.

مزایای کناف سقف

در چند سال اخیر استفاده از سقف های کناف بسیار افزایش پیدا کرده است و به طور حتم انواع مختلفی از این مصالح را مشاهده کرده اید. اما مزایای کناف سقف فقط به زیبایی فضا ختم نمیشود و فواید قابل توجهی را به افراد هدیه میدهد.

یکی از مهم ترین مزایای کناف سقف عایق بودن این محصول است. از این روش میتوان به عنوان یک پوشش ضد حریق، ضد آب و رطوبت استفاده کرد. برای مثال در استخر و جکوزی که همواره در معرض رطوبت قرار دارند بهترین انتخاب برای سقف یا دیوار، کناف میباشد.
یکی دیگر از مزایای با اهمیت سقف کناف سرعت بالای نصب و اجرای آن میباشد . شما در کمترین زمان میتوانید سقف کناف را متصل کنید. این محصولات وزن بسیار کمی دارند و بار اضافی به ساختمان وارد نمیکنند که این موضوع بسیار با اهمیت است .

معایب کناف سقف

همان طور که بیان شد، این نوع از سقف ها در مقایسه با دیگر سقف های مورد استفاده در صنعت طراحی و دکوراسیون داخلی دارای بیشترین کاربرد و طرفدار می باشند. در کنار مزیت های بسیاری که برای این گونه از سقف ها وجود دارد، می توان چند نمونه از معایب آن را نیز نام برد.

 • کناف های مورد استفاده در سقف دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه نمی باشند .
 • کناف ها در مقابل رطوبت ، مقاومت چندانی ندارند .
 • برای نصب کناف سقف ، وجود یک نصاب مجرب الزامی است .
 • اگر در زمان ساخت سقف کاذب ، از محصولات و مواد اولیه مرغوب استفاده نشود ، به مرور زمان این نوع از سقف ها دچار ترک خواهند شد.

خرید کناف سقف

امروزه به دلیل کاربرد بالایی که برای این گونه از سقف ها در صنعت موجود می باشد ، تولیدکنندگان بسیاری در راستای تولید و عرضه این محصولات در حال فعالیت می باشند.

انتخابِ فروشگاه مناسب جهت خرید و همچنین اعتماد به آنان، تا حد بسیاری بالایی به کیفیت خدمات ارائه شده توسط فروشندگان باز می گردد.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، فروشگاه های آنلاین، امروزه بستری مناسب را جهت خرید و فروش محصولات ایجاد کرده اند که مشتریان خود را در فضایی ساده به کالای مورد نیاز خود برسانند. بری اطلاع از شرایط و نحوه خرید، تچرا را دنبال کنید.

فروش کناف سقف

خرید و فروش کناف سقف، به دلیل رقابت بالایی که به جهت پرکاربرد بودن آنان در صنعت مشهود است، بسیار پر طرفدار است. جهت اطلاع از شرایط، تچرا را دنبال کنید.

قیمت کناف سقف

قیمت این نوع کناف ها به عوامل گوناگونی وابسته می باشد. در ابتدا باید در نظر گرفت که هرچه کیفیت مواد مورد استفاده در ساخت این کناف ها بیشتر باشد، به مراتب دارای قیمت بالاتری نیز می باشند.

از طرفی نحوه نصب این کناف ها بسیار با اهمیت می باشد. زیرا هرچه سختی کار نصاب، برای اجرای این گونه از سقف ها بیشتر باشد، اجرت بیشتری برای آنان در نظر گرفته می شود.
امروزه در صنعت ساختمان سازی و در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ، منازل مسکونی یا ادارات و موسسه های تجاری ، استفاده از کناف سقف به وفور دیده میشود .

شاید بزرگ ترین دلیل محبوبت این محصول، قیمت مناسب و پایین آن باشد. قیمت کناف سقف از سقف های دکوراتیو دیگر بسیار ارزان تر است و هر کسی با هر بودجه ای میتواند انواع مختلفی از آن را تهیه کند.

حتی این سقف های کاذب قابل برداشتن و تعمیر هستند و در صورت نیاز می توانید به امکانات پشت آن دسترسی داشته باشید. از لحاظ زیبایی فضا و تنوع بالایی که در طرح و مدل های آن وجود دارد، هر کس با هر سلیقه ای میتواند از این محصولات بهره گیرد.

علاوه بر تمام موارد ذکر شده، نوسانات بازار ارز و همچنین عدم ثبات بازار اقتصادی، موجب شده است که قیمت ها در مدت زمان بسیار کمی بروز شوند.

بنابراین با توجه به موارد ذکر شده، امکان ارائه قیمت ثابت برای کالاها و محصولات موجود نمی باشد. برای اطلاع از قیمت کناف سقف و نحوه سفارش آن، تچرا را دنبال کنید.

خرید کناف سقف

خوشبختانه استفاده از منابع تجدید پذیر و دوستدار محیط زیست مانند فیبر طبیعی، در صنعت ساختمان سازی بسیار افزایش پیدا کرده است.

در این بین الیاف کناف با استحکام کششی بالا، وزن سبک و قیمت مقرون به صرفه، در دسته ی مصالح محبوب قرار گرفته است و یک جایگزین بسیار خوب برای مصالح گذشته به حساب می آید .

از این رو اگر در فکر خرید کناف سقف هستید ، انواع مختلف پانل های گچی، چوبی و… به جهت کناف کاری در بخش های مختلف ساختمان در بازار موجود هستند و به راحتی میتوانید آن ها را تهیه کنید.

اجرای کناف سقف

اجرای کناف چندان پیچیده نمی باشد اما پیاده سازی آن ، توسط یک نصاب مجرب بسیار ضروری است. در زمان اجرا تجربه نصاب می تواند موجب شود که کناف به بهترین شکل پیاده سازی شود و طول عمر بالاتری داشته باشد.

در اجرای این نوع کناف ها برش دادن کناف بسیار با اهمیت می باشد و شامل چندین مرحله می باشد.

در ابتدا کاغذ بر روی صفحه ها برش داده می شود در گام بعد صفحه ها در راستای برش شکسته می شوند با استفاده از ابزار رنده لبه های برش داده شده صاف و صیقل داده می شوند و با استفاده از دستگاه پخزن در زاویه های 22/50 و 450 پخ زده می شوند .

در انتها چنانچه به برش های بسیار کوچک برای کلید و پریز نیاز باشد ، با استفاده از ابزار برش نواری این بخش ها نیز برش داده می شوند.

اجرای کناف هرچه با دقت بیشتری انجام شود دارای ماحصل بهتری خواهد بود. در ادامه توجه شما را به ویدئویی جلب می کنیم که زیبایی استفاده از کناف ها را در طراحی دکوراسیون داخلی به خوبی به تصویر می کشد.

ساختمان ها همیشه به عنوان یک پناهگاه و یک فضای امن به حساب می آیند . و در طی تمام این سال ها همواره افراد در حال ساخت و ساز ساختمان بوده اند.

این کار در هر منطقه ای با روش های متفاوتی انجام میشود و با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی هر بار تکنیک های جدید تری پا به عرصه میگذارند . یکی از این روش های جدید که در مدت کمی محبوبیت فراوانی پیدا کرده است ، کناف سقف میباشد .

تیم فیدر سازه گستر تچرا همواره در تلاش است با گرد آوری مطالب مفید و آموزشی در حوزه ی ساختمان سازی و طراحی دکوراسیون ، اطلاعات کاربران را افزایش دهد . پس با ما همراه باشید تا با کناف سقف بیشتر آشنا شوید .

کاربرد کناف سقف

با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست و تعادل اکولوژیکی، استفاده از مصالح ساختمانی تمیز و قابل بازیافت، با کارایی بالا و بادوام، به یکی از علایق بزرگ دوست داران محیط زیست، و ساختمان سازهای جهان تبدیل شده است.

کناف سقف یکی از همین مصالح محبوب است . چرا که 75 درصد مواد به کار رفته در ساخت سیستم کناف قابل بازیافت هستند.

گفتیم که کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است. کاربرد کناف سقف بیشتر در تزیین و زیبایی محیط میباشد اما به عنوان جدا کننده ی فضا نیز میتوان از دیوار های کناف استفاده کرد.

کناف سقف اتاق خواب

کناف ها همان نسل جدید گچ محسوب می شوند که تقریبا در تمامی امور ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرند. میتوان از این مصالح به عنوان جدا کننده ی فضا و یا زیبایی سقف ها استفاده کرد.

یکی از مواردی که در زیبایی اتاق نقش به سزایی را ایفا میکند نور پردازی آن است. کناف سقف این اجازه را میدهد که انواع نور پردازی ها را در طرح ها و رنگ های مختلفی به اجرا درآورد.

برای مثال فضای اتاق خواب را که باید آرامش و سکوت را القا کند و جایی برای استراحت محسوب میشود، میتوان با اجرای یک کناف سقف اتاق خواب ساده با نور پردازی های ملایم، بسیار لوکس، زیبا و آرامبخش کرد.

کناف سقف آشپزخانه

زیبایی ظاهری، سرعت نصب و اجرای بالا و تنوع فوق العاده در کناف سقف باعث شده است در تمامی امور ساختمان سازی مورد توجه مشتریان قرار گیرد. یکی از مناطقی که در منزل اهمیت بالایی داشته و معمولا در معرض دید قرار دارد، آشپزخانه است.

طراحان داخلی با در نظر گرفتن نیاز ساختمان و فضا و همچنین سلیقه شخصی صاحب خانه، با استفاده از انواع مختلفی از کناف سقف آشپزخانه، محیطی دلباز و دل نشین ایجاد میکنند.

یکی از نکات بسیار مفید سقف های کناف پوشش دهی تاسیساتی است که در سقف قرار دارند. با این روش سیم های اضافی یا لوله هایی که در معرض دید قرار دارند به راحتی پوشش داده و پنهان میشوند.

کناف سقف پذیرایی

امروزه با کمک این ورق های از پیش ساخته شده میتوان قسمت های مختلف خانه را با سبک های متفاوتی طراحی کرد.

با ورود کناف ها به صنعت ساختمان سازی، به سرعت جایگزین تکنیک های قدیمی شده اند. این ورقه های گچی در ابعاد و سایز های مختلف و طرح های گوناگونی در بازار وجود دارند.

با توجه به اهمیت طراحی و دکوراسیون داخلی، استفاده از کناف با استقبال بی‌ نظیری مواجه شده است و بکارگیری انواع کناف سقف پذیرایی در زیبایی بصری و نورپردازی فضا تاثیر به سزایی دارد.

طرح کناف سقف سالن

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که میخواهید منزل یا محل کارتان را با روش های نو تزیین کنید و در فضایی زیبا زندگی کنید ، از انواع مختلف طرح کناف سقف سالن استفاده کنید .

همانطور که میدانید در گذشته برای زیبایی محیط از هنر گچ بری استفاده میشد اما بسیار کار دشوار و زمان بری بود . به همین دلیل با آمدن سقف های کاذب کناف روی کار به سرعت طرفداران زیادی را جذب کرد .

این سقف ها علاوه بر زیبای مزایای زیادی را به همراه دارند که در بخش های قبلی در این خصوص توضیحاتی را ارائه دادیم .

کناف سقف ساده و شیک

تیم متخصص و مجرب فیدر سازه گستر تچرا، با ارائه ی ایده های خلاقانه در زمینه ی کناف سقف ساده و شیک و با استفاده و به کار گیری جدیدترین متدهای روز و محصولات با کیفیت، همواره در تلاش بوده است تا رضایت مشتریان را جلب نماید.

شما مشتریان عزیز برای دریافت مشاوره و راهنمایی میتوانید با شماره های درج شده در قسمت ارتباط با ما، با کارشناسان ما در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.