ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

تچرا - Tachra

قیمت تهیه ی مصالح و اجرای سقف کناف

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


معرفی و کارایی سقف های کشسان کاذب لابل
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

Introducing Labell stretch ceilings سقف های کشسان از مدرن ترین انواع سقف کاذب ...

کاربرد نور های خطی در سقف کناف
۳ بهمن ۱۴۰۲

The application of linear lights in the false ceiling of knauf در حال ...

معرفی آکواپلاس، محصول جدید شرکت کی پلاس
۸ آبان ۱۴۰۲

Introducing Aquaplus, a new product of Kplus company پانل مسلح سیمانی از محبوب ...

معرفی و کاربرد تایل آکوستیک الیاف معدنی
۲۴ مهر ۱۴۰۲

Introduction and application of mineral fiber acoustic tile در این سال های اخیر ...

مزایا و ویژگی های محصولات پودری کی پلاس
۱۸ مهر ۱۴۰۲

Advantages and features of K Plus powder products محصولات پودری کی پلاس در ...

معرفی پانل های روکش دار گچی کناف ایران
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

Introduction of knauf plaster coated panels در بحث ساخت و ساز، بهره وری ...

برچسب ها


قیمت تهیه ی مصالح و اجرای سقف کناف

قیمت تهیه ی مصالح و اجرای سقف کناف

The price of preparing the materials and implementing the roof of knauf

با توجه به عوامل گوناگونی قابل تعیین می باشد . به طور کلی امروزه کناف سقف از پر استفاده ترین انواع سقف هایی می باشد که برای کاربردهای گوناگون و در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

اما چگونگی تعیین قیمت برای این نوع از کناف ها تا به مقدار بسیار زیادی به کیفیت و ضخامت آنان وابسته می باشد. هرچه مواد اولیه در ساخت این گونه محصولات دارای مرغوبیت بیشتری باشند، می توان گفت کناف ساخته شده نیز دارای طول عمر بالاتری خواهد بود و به همان میزان دارای قیمت بالاتری در مقایسه با انواع دیگر کناف ها خواهد بود. برای اطلاع بیشتر در این زمینه، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید.

کناف سقف

از گذشته گچ از جمله مصالح پر استفاده در ساختمان بوده است که هم برای دیوار و هم برای سقف مورد استفاده قرار می گرفته است . به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی ، مواد و مصالح جدیدی از نسل گچ بوجود آمدند که هم دارای ویژگی های مثبت گچ ها بودند و هم دارای مزایای بیشتری در مقایسه با گچ بوده اند.

کناف در واقع نسل جدیدی از سازه های گچی است که در تنوع بسیار بالایی در سقف و دیوارها مورد استفاده قرار می گیرند و دارای مزایایی می باشند که جایگزین بسیار مناسبی برای مصالح دیگر شده اند .

کناف سقف پر کاربردترین انواع کناف ها می باشد که با تنوع بسیار بالایی در سقف ها مورد استفاده قرار می گیرند و حتی امکان هماهنگ سازی آنان با دکوراسیون و رنگ محیط نیز موجود می باشد. کناف های سقفی به دو صورت ثابت و متحرک می باشند.

کناف های ثابت نیز به دو صورت ساده و طرحدار قابل سفارش می باشند که در نوع طرحدار آن، تنوع بسیار بالا، امکان ایده پردازی برای طراحان را ساده کرده است. کناف سقف دارای قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای در مقایسه با انواع دیگر مصالح مورد استفاده در سقف و دیوار می باشد .

کناف کار ارزان

اجرای کناف ها اگر توسط یک کناف کار مجرب انجام شود ، قطعا دارای نتیجه ی بسیار مناسبی خواهد بود ولی آنچه برای افراد بسیاری تعجب آور است ، تفاوت قیمتی است که میان نصابان در فروشگاه ها و همچنین شرکت های گوناگون وجود دارد.

لازم به ذکر است که به طور بسیار جامع ، برای اجرا و نصب کناف ها تفاوت قیمت وجود دارد و این تفاوت قیمت به عوامل گوناگونی وابسته است . برای مثال :

 • مواد تشکیل دهنده و متریال کناف مورد استفاده هرچه دارای کیفیت بیشتری باشد ، به مراتب قیمت بالاتری خواهد داشت .
 • هرچه نصب و اجرای کناف دارای زحمت بیشتری باشد و برای دسترسی به محل نصب آن ، کناف کار سختی کار بیشتری داشته باشد ، اجرت نهایی نصاب بیشتر خواهد بود.
 • قیمت ها متناسب با بازار روز و شرایط اقتصادی می باشند . از آنجا که قیمت ها در مدت زمان بسیار کمی بروز می شوند و اغلب رو به افزایش می باشند ، بنابراین قیمت کناف و دستمزد نصاب نیز افزایش پیدا خواهد کرد .

می توان چنین در نظر گرفت که با توجه به مطالب گفته شده ، قیمت اجرا و نصب کناف ها در شرکت ها و فروشگاه های گوناگون، متفاوت است ولی این تفاوت قیمت ، چندان متفاوت نیست. اگر تفاوت قیمت برای نصب کناف ها در مقایسه با یکدیگر بسیار متفاوت بود و تفاوت رنجی بسیار فاحشی داشتند ، آنجاست که باید به شرایط شک کرد و به دنبال دلیلی قانع کننده برای آن بود.

قیمت تعیین کننده برای نصب کناف ها مجموع قیمت متریال و کناف و همچنین اجرت نصاب می باشد و معمولا به صورت جداگانه محسوب نمی شوند مگر برای متراژهای بسیار بالا که در این شرایط ، به میزانی اندک متفاوت است .

مزیت استفاده از کناف کاری سقف

 • قابلیت انعطاف کناف ها: کناف ها قابلیت انعطاف و جا به جایی دارند بنابراین در صورت آسیب یا تغییرات می توانید به راحتی به قسمت پشتی کناف ها دسترسی داشته باشید و تغییرات لازم را انجام دهید.
 • کناف ها به صورت آماده طراحی می شوند و فقط نیاز به نصب دارند به همین علت عملیات نصب آن ها بسیار سریع انجام می شود.
 • کناف ها به دلیل سبک بودنشان نصب بسیار راحتی دارند به شرطی که توسط یک فرد کار بلد انجام بشوند.
 • کناف ها قابلیت استفاده به صورت ترکیبی دارند. منظور از ترکیبی استفاده از سایر متریال ها مثل سنگ و چوب های تزیینی به همراه کناف یا استفاده از نورپردازی های روکار یا تو کار هماهنگ با اجزای دکوراسیون منزل می باشد.
 • از دیگر نکات مثبت کناف ها مقاومت بالای آن ها می باشد. کناف ها خاصیت ضد آب دارند بنابراین می توانند در محیز ]ای مرطوب نیز مورد استفاده قرار گیرند. همچنین عایق بسیار قوی در برابر حرارت هستند این ویژگی کناف ها باعث می شوند گزینه ی مناسبی جهت استفاده در آشپزخانه نیز به شمار بیایند.
 • ضد حریق بودن کناف ها ایمنی ساختمان را تا حد زیادی در برابر آتش سوزی یا حوادث ازین قبیل بالا می برد.
 • در واقع کناف ها در طرح ها و رنگ های مختلف طراحی می شوند بنابراین محدودیتی در طراحی آن ها وجود ندارد این ویژگی باعث شده است کناف ها تنوع بسیار گسترده مطابق با هر سلیقه ای داشته باشند. اگر قصد خرید کناف دارید می توانید سفارش دهید تا رنگی نزدیک به مبل ها ، پرده یا دیگر اجزای منزل برایتان زده شود.

کناف کاری با وجود اینکه سبکی مدرن و لوکس به شمار می رود هزینه ی به صرفه تری در مقایسه با دیگر طراحی های دکوراسیون دارد بنابراین اگر نمی خواهید هزینه ی چندان زیادی برای دکوراسیون داخلی انجام دهید پیشنهاد می کنیم از سقف های کناف استفاده کنید.

معایب استفاده از کناف کاری سقف

با توجه به ویژگی هایی که گفتیم در مجموع کناف کاری معایب خاصی ندارد اما در برخی موارد در صورت سهل انگاری هنگام نصب ممکن است مشکل ساز بشود برخی از نکات قابل توجه هنگام نصب کناف شامل موارد زیر می باشد:

در صورتی که کناف ها به صورت محکم و اصولی نصب نشده باشند امکان ریزش سقف وجود دارد. بنابراین به ایمنی کناف کاری حتما توجه کنید.

کناف ها در درجه ی اول جهت زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین تمیزی برش و ساخت کناف ها از دیگر نکات بسیار مهم است. برای اینکه از این مورد مطمعن شوید پیشنهاد می کنیم کار را به تیمی بسپارید که نمونه کارهای قبلی شان موجود باشد. همچنین بهتر است هنگام نصب کناف در محل حضور داشته باشید و شاهد مراحل نصب باشید.

 • هنگام جابه جایی کناف ها باید از امنیت آن اطمینان داشته باشید زیرا کناف ها قابلیت شکستگی دارند و اگر به درستی حمل نشوند ممکن است دچار آسیب شوند.

اگر مصالح استفاده شده در کناف درجه چندم و بی کیفیت باشد امکان پوسیدگی یا ترک خوردگی کناف پس مدتی وجود دارد.

قیمت کناف سقف

برای تعیین قیمت کناف سقف ، عوامل متعددی تعیین کننده می باشند . هر کدام از این دلایل به خودی خود می توانند در متغیر بودن و کم و زیاد شدن قیمت ها تاثیر گذار باشند .

از اصلی ترین دلایلی که می تواند در قیمت کناف مهم باشد ، جنس و متریال مصرفی باشد و بعد از آن اجرت نصاب ، که هرچه دارای سختی کار بیشتری باشد ، اجرت بیشتری نیز خواهد داشت .

امروزه نیز عدم ثبات بازار اقتصادی و ارز ، از دلایلی است که امکان تعیین قیمت ثابت برای محصولات و خدمات امکان پذیر نیست . با توجه به تمام مطالب گفته شده ، برای اطلاع از قیمت کناف سقف و نحوه سفارش آن ، شرکت فیدار سازه گستر تچرا را دنبال کنید .

قیمت سقف کاذب اداری

دکوراسیون و طراحی داخلی محیط های اداری به دلیل رفت و آمد بالایی که در آنان وجود دارد ، بسیار با اهمیت می باشد . این محیط ها اغلب دارای بخش های مختلفی چون، اتاق جلسات، شو روم و یا از این قبیل می باشد و جداسازی آنان از طریق دکوراسیون های مختلف و همچنین متناسب با آنان ، بسیار حائذ اهمیت می باشد . بخش بسیار مهمی از هر محیط ، ظاهری است که در اولین نگاه برای افراد تاثیرگذار خواهد بود و رسیدگی به آن از نکاتی است که نمی توان از آن غفلت کرد .

سقف های کاذب مورد استفاده در محیط های اداری دارای 2 نوع می باشند . هر کدام از این مدل ها دارای ویژگی ها و مزایای متفاوتی می باشند که آنان را از یکدیگر متمایز کرده است . در ادامه به بررسی آنان پرداخته می شود .

سقف های کاذب اداری مدل 60 *60

می توان با جرات بیان کرد که این نوع از سقف های کاذب دارای بیشترین فروش در میان سقف های کاذب اداری می باشند . برای پر فروش بودن این گونه از سقف ها دلایلی متنوع وجود دارد که از مهمترین آنان ، قیمت مناسبی است که برای این گونه سقف ها وجود دارد که در مقابل دیگر سقف ها بسیار مقرون به صرفه می باشد و دلیل دیگر تنوع بسیار بالایی که برای این سقف های 60 در 60 وجود دارد .

برای مثال تایل گچی ، تایل پی وی سی ، تایل آسمان مجازی و … از انواع مختلف تایل هایی می باشد که در این گون سقف ها مورد استفاده قرار می گیرد .

سقف کاذب اداری مدل کشسان

این نوع از سقف ها دارای کمترین استفاده در محیط های اداری می باشند و دلیل آن ، فضای بسیار کمتری است که توسط این نوع از سقف ها پوشش داده می شود . این مدل ها برای اجرا نیاز ب هیچ گونه سازه ای نمی باشند و برخلاف مدل های 60 در60 که برای نصب نیاز به سازه های مختلفی دارند ، بسیار ساده تر می باشند .

سقف های مورد استفاده در محیط های اداری با توجه به مدل های ارائه شده برای آنان، دارای قیمت متنوع می باشند . برای اطلاع از قیمت ، تچرا را دنبال کنید .

قیمت سقف کاذب پی وی سی

این نوع از سقف ها به دلیل جنس آنان ، دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت می باشند و به دلیل عدم عبور نور از آنان بسیار پر کاربرد می باشند . به دلیل ویژگی های منحصربفردی که برای این گونه از سقف ها موجود می باشد ، اغلب از آنان در سرویس های بهداشتی استفاده می شود .

پی وی سی در واقع به نوعی پلاستیک سخت اطلاق می شود که از فرآورده های نفتی تولید می شود . این نوع متریال به دلیل مواد تشکیل دهنده آن ، به نوعی ضد آب بوده و در مقابل نفوذ آب بسیار مستحکم می باشد . پی وی سی دارای مزیت های بسیاری می باشد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نصب آسانی دارد .
 • قابلیت تعویض دارد .
 • ضد آب می باشد .
 • طول عمر بسیار بالایی دارد .
 • دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر حشرات و قارچ ها می باشد .
 • امکان دسترسی به تاسیساتِ پشت این سقف ها وجود دارد .
 • متریال پی وی سی در دسترس و نیروی نصاب آن ، در دسترس است .
 • دارای شکل و طرح بندی های متفاوتی می باشد .

در مقابل همه موارد ذکر شده ، ان نوع از سقف ها دارای معایب اندکی نیز می باشند. برای مثال :

 • در مقابل نور مستقیم خورشید ، به مرور زمان دچار آسیب خواهد شد .
 • از لحاظ زیبایی نمی توان گفت ، از بهترین انواع سقف های کاذب است .

قیمت این گونه سقف ها بسیار متنوع است . برای اطلاع از قیمت این گونه سقف ها ، با ما در ارتباط باشید .

ارزان ترین سقف کاذب

سقف های کاذب دارای تنوع قیمت می باشند . قیمت این گونه از سقف ها متناسب با جنس و متریال مورد استفاده در آنان ، دارای افزایش قیمت می باشند و هرچه از کیفیت بیشتری برخوردار باشند ، قیمت آنان نیز بیشتر خواهد شد .
برای اطلاع از قیمت این نوع از سقف ها ، تچرا را دنبال کنید .

قیمت سقف سرویس بهداشتی

سرویس های بهداشتی به دلیل اینکه در مقایسه با دیگر بخش های داخلی ، بیشتر در معرض آب و رطوبت قرار می گیرند ، به همین دلیل استفاده از متریال خاص در این گونه بخش ها بسیار ضروری می باشد . برای مثال استفاده از پی وی سی در این گونه بخش ها بسیار پر کاربرد می باشد .
برای اطلاع از قیمت این گونه از سقف ها و نحوه سفارش آنان ، ما را دنبال کنید .

آیا کناف ها امکان شستشو یا پاک کردن دارند ؟

شیوه ی پاک کردن کناف ها بستگی به جنس آن ها دارد چون اکثرا کناف ها را از گچ می سازند بنابراین نمی توان آن هارا با آب شست اما به کمک دستمال مرطوب می توان آن ها را گردگیری کرد.

آیا از کناف کاری به عنوان سقف اصلی استفاده می شود ؟

کناف ها در واقع نوعی پوشش سقف کاذب هستن و نمی توان از آن ها به عنوان سقف اصلی استفاده کرد.

اجزای مورد نیاز هنگام اجرای کناف ها چیست ؟

هنگام اجرای کناف از ابزار هایی شامل: جک نگهدارنده ، گاری حمل پانل ، ریسمان ، نردبان ، سنباده ماله ای ، سنباده دسته دار ، ماله ، ظرف جهت آماده کرد بتونه ، لیسه استیل ، سوهان گرد و دستگاه برش استفاده می شود.

قیمت کناف سقف ارزان

اکنون می خواهیم قیمت کناف کاری سقف را بررسی کنیم. هزینه ی نهایی کناف کاری به پارامتر های مختلفی بستگی دارد مهم ترین عامل تاثیر گذار روی کناف کاری نوع کناف کاری می باشد.

کناف های کی پلاس در حالت کلی در دوگونه ی متحرک و ثابت طراحی می شوند. همچنین هم کناف ساده و هم کناف های طرح دار موجود است که هر چه قدر کناف کار شده تر باشد بی شک هزینه ی بالا تری دارد. قیمت کناف کاری بستگی به تیم اجرا کننده و متراژ محل مورد نیاز شما دارد.

قیمت کناف سقف ارزان چه قدر است ؟

قیمت گذاری روی کناف معمولا از طریق سایه ی کناف سنجیده می شود. منظور از سایه ی کناف اندازه ی تصویر سقف روی زمین بر اساس متر مربع می باشد.

چگونه جهت کناف کاری سقف قیمت بگیرم ؟

همان طور که گفتیم قیمت نهایی سقف بستگی به طرح و متراژ شما دارد پیشنهاد می کنیم تصویر مکان مورد نظرتان را به همراه طرح مد نظر برای مشاوران تچرا ارسال کنید سپس آن ها با بررسی شرایط شما تخمین هزینه و کناف کاری مناسب شما را پیشنهاد می کنند. جهت ارتباط با ما می توانید از طریق راه های تماس درج شده در سایت تچرا اقدا کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.