ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

تچرا - Tachra

سقف کاذب

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


معرفی و کارایی سقف های کشسان کاذب لابل
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

Introducing Labell stretch ceilings سقف های کشسان از مدرن ترین انواع سقف کاذب ...

کاربرد نور های خطی در سقف کناف
۳ بهمن ۱۴۰۲

The application of linear lights in the false ceiling of knauf در حال ...

معرفی آکواپلاس، محصول جدید شرکت کی پلاس
۸ آبان ۱۴۰۲

Introducing Aquaplus, a new product of Kplus company پانل مسلح سیمانی از محبوب ...

معرفی و کاربرد تایل آکوستیک الیاف معدنی
۲۴ مهر ۱۴۰۲

Introduction and application of mineral fiber acoustic tile در این سال های اخیر ...

مزایا و ویژگی های محصولات پودری کی پلاس
۱۸ مهر ۱۴۰۲

Advantages and features of K Plus powder products محصولات پودری کی پلاس در ...

معرفی پانل های روکش دار گچی کناف ایران
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

Introduction of knauf plaster coated panels در بحث ساخت و ساز، بهره وری ...

برچسب ها


سقف کاذب

سقف کاذب

سقف کاذب ؛ یکی از انواع سقف هایی می باشد که امروزه دارای کاربرد بسیار بالایی می باشد . به طور کلی اخیرا طرح هایی چون سقف کاذب و یا کناف سقف از موارد بسیار پرطرفدار در طراحی و دکوراسیون داخلی می باشند که استفاده از آنان تا میزان بسیار شگرفی در تغییر فضای داخلی ساختمان تاثیرگذار می باشد . در عصر امروز  دکوراسیون داخلی و معماری داخل ساختمان از اهمیت زیادی برخورددار است و شاهد این هستیم که هر فردی در تلاش است فضای داخلی ساختمان به نحوی زیبا و مرتب سازد . اینکه از فضا و عناصر موجود استفاده ی بهینه شود اهمیت دکوراسیون داخلی را در زندگی امروزی بیشتر از سابق نشان میدهد . در این مطلب تصمیم گرفتیم در ارتباط با سقف کاذب صحبت کنیم . اگر میخواهید این نوع سقف ها را بهتر بشناسید ، این مطلب میتواند مفید باشد. برای آشنایی بیشتر با سقف کاذب ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

سقف کاذب چیست ؟

سقفی است که بعد از سقف سازی اجرا می گردد . نقش این سقف به عنوان پوشاندن تاسیسات زیر سقف اصلی سازه و ایجاد بستر نورپردازی مدرن متناسب با فضا و…می باشد . از جمله مواردی که در انتخاب سقف کاذب ، برای فضای مسکونی ، تجاری ، اداری و…از اهمیت ویژه ای برخوردار است می توان به سبک بودن ، دسترسی آسان به تاسیسات پشت این سقف ها در صورت بروز مشکل تاسیسات پشت سقف کاذب ، تنوع بافت و رنگ قابلیت انعطاف پذیری در اجرای کار و.. را دارد .

معمولا وقتی وارد یک ساختمان میشوید اولین چیزی که متوجه آن میشوید سقف است . در هنگام ساخت یا بازسازی خانه یا محل کارتان ، باید ابتدا تصمیم بگیرید که در طراحی از چه نوع سقفی میخواهید استفاده کنید . طرح های کاربردی مختلف مورد مصرف در سقف ها میتوانند  ویژگی های فوق العاده ای را به فضای داخلی ببخشند .

یکی از بهترین این ایده ها ، سقف کاذب است . اما سقف کاذب چیست ؟ سقف های کاذب در اصل یک نوع سقف مصنوعی به حساب می آیند . این محصولات معمولا به صورت صفحات آماده و پیش ساخته در بازار وجود دارند و افراد با توجه به نوع دکوراسیون و طبق سلیقه ی شخصی خود میتوانند از انواع گوناگون آن استفاده کنند . این سقف ها  از متریال مختلفی ساخته میشوند و به طور گسترده در اتاق ها برای افزایش زیبایی ظاهری مورد استفاده قرار میگیرند .

سقف کاذب
سقف کاذب

انواع سقف کاذب

این که فضای داخلی خانه فضایی آرامبخش ، زیبا و جذاب باشد خواست همه ی افراد است . استفاده از یک سقف کاذب ساده و شیک میتواند جلوه ی بسیار زیبایی به خانه دهد . پر کاربرد ترین نوع سقف کاذب که این روزها ممکن است در هر مکانی آن را ببینید سقف کاذب کناف و سقف کاذب رابیتس است . اما انواع سقف کاذب به همینجا ختم نمیشود . سقف های  آکوستیک، آی گلس، گریلیوم، آلومینیومی، طلقی و …نیز از مواردی است که در بازار کوجود بوده و میتوانید با توجه به ساختمان ، سبک دکوراسیون و هزینه و بودجه یکی از آن ها را انتخاب کنید . این خواسته و آرزوی همه است که خانه ی خود را طبق سلیقه ی خود و یک طراحی داخلی با کیفیت بسازند.

این سقف ها انواع مختلفی دارد که ما در اینجا به تعدادی از انها اشاره می کنیم :

 رابیتس :

این نوع سقف ها عموما از میلگرد و نبشی و سطح آن از تورهای گالوانیزه و گچ ساخته شده است . این سقف ها قابلیت اجرای طرح های قوسی و هندسی ، دسترس بودن مصالح مورد استفاده از مزایای این سقف ها هستند اما بخاطر وزن بالا و محدودیت اجرایی در شرایط آب و هوایی و سرعت نصب متوسط بیشتر مورد استفاده قرار نمی گیرد .

 دامپا :

این سقف ها از ورق روغنی گالوانیزه و گاروانیزه رنگی و ورق آلومینیوم تولید می شود . و در انواع ساده وسوراخ دار ریز ودرشت در بازر مصالح ساختمان عرضه می شود .

 کناف :

کاذب متشکل از پنل های پیش ساخته گچی و غیر گچی است که به واسطه پرو فیل های سرد نورد شده خاصی به سقف سازه ای متصل می شود .هزینه پایین و سرعت نصب نسبتا بالایی دارد . اما عدم مقاومت در برابر آتش و عدم ضربه پذیری پایین را می توان از نعایب این سقف شمرد .

 ترکیبی :

سقف ترکیبی از اجرای چند نوع سقف کاذب که به شکل یک طرح هندسی در آمده اند ایجاد می شود . برای اجرای این سقف باید به نکتی توجه داشت که طرح انتخابی مناسب با سازه های سقف کاذب باشد .

سقف کاذب
سقف کاذب

مزایای سقف کاذب

این نوع سقف ها علاوه بر زیبایی ظاهری ، فواید بسیار زیادی دارند که باعث میشود محبوبیت این محصول را بیشتر از قبل کند . یکی از مهم ترین مزایای سقف کاذب عایق بودن آن در برابر صدا میباشد . معمولاً یک فضای خالی بین سقف اصلی و سقف کاذب وجود دارد که می تواند برای عایق صوتی آپارتمان ها بسیار مفید باشد.

از آنجایی که بین سقف یک آپارتمان و کف آپارتمان دیگر شکاف وجود دارد، صدا به میزان قابل توجهی کاهش می یابد . البته این شکاف علاوه بر صدا میتواند یک عایق حرارتی نیز باشد .

 • برای مزایای این نوع سقف ها می توان به چند نمونه اشاره کرد :
 • این نوع از سقف ها جا به جایی دارد و هزینه اجرای آن در مقایسه با تعمیر و بازسازی سقف اصلی ارزانتر خواهد بود .
 • -تعمیر سقف کاذب آسان است .
 • این سقف لوله های و سیم کشی های رد شده در سقف اصلی را پوشش می دهد.
 • اجرای این سقف ها نقش به سزای در بهینه سازی مصرف انرژی دارد ، زیرا از هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی جلوگیری می کند .
 • با استفاده از این نوع سقف ها میتوان نور پردازی های بسیار زیبا در فضا مورد نظر اجرا نمود .
 • نصب عایق حرارتی و اجرای سقف کاذب بدون هیچ نوع درز میتوان انتقال حرارت را کاهش دهد .
سقف کاذب
سقف کاذب

کاربرد سقف کاذب

طراحی سقف کاذب میتواند در اجرای نورپردازی های دکوراتیو و یا پوشش سیم‌ های تأسیسات بسیار کارآمد باشد . نورپردازی درست و اصولی میتواند در ایجاد یک جلوه ی زیبا و لوکس بسیار تاثیر گذار باشد . کاربرد سقف کاذب در زمینه ی نور پردازی به راحتی مشهود است . با بکارگیری نور های مخفی در این نوع سقف ها میتوانید فضای آرام به وجود بیاورید و  از روشنایی بدون نیاز به وسایل اضافی و سیم کشی مراقبت کنید . استفاده از این نوع محصولات میتواند مشکلات متعدد شما را حل کند . برای مثال اگر سیم ‌ها در سقف یا در امتداد دیوارها به هم ریخته است، سقف کاذب مکان مناسبی برای پنهان کردن آنها است.

این نوع سقف به اسکلت ساختمان متصل می شوند . وبرای آنها برروی سازه اصلی ساختمان می باشد . به این شکل یک فضای خالی بین سقف ذکر شده و بخش زیرین سازه اصلی ایجاد می شود . چنین سقف ها را می توانند صاف و یا به هر شکل دیگری بسازند . حضور این سقف در ساختمان دغدغه پوشش و محفی نگه داشتن عوامل زیر سقف را از بین می برد و این یکی از ویژگی های این رشته ساختمانی نیز هست . برای اطلاع از قیمت انواع کناف سقف ارزان ، تچرا را دنبال کنید .

"کاربرد

قیمت سقف کاذب

یکی از فاکتورهای مهمی که همیشه افراد قبل از خرید یک محصول آن را در نظر میگیرند قیمت و هزینه ی محصول است . قیمت سقف کاذب نیز به موارد مختلفی بستگی دارد . اینکه طرح و مدل آن چگونه باشد ، از چه نوع متریال و مواد اولیه ای ساخته شده باشد ، متریال و مصالح مورد نیاز برای اجرای سقف و دستمزد و هزینه‌های اجرا  همگی میتوانند تاثیر زیادی در قیمت نهایی سقف کاذب داشته باشند .

در حین اجرا نیز ممکن است با توجه به نوع طراحی ، نورپردازی و موارد مختلف ، قیمت ها تغییر کنند . توصیه میکنیم برای مقرون به صرفه تر بودن آن ، به تولید کننده ها و نمایندگی های رسمی مراجعه کنید چرا که به مراتب قیمت کمتری از دیگر فروشگاه ها برای شما به همراه دارد .

در مورد قیمت این نوع سقف ها باید بگویم که تمام هزینه های ساخت ونصب سقف کاذب را متخصص براساس طراحی ساخت و نصب این سقف ها پیشنهاد می دهد و قیمت ها براساس تعرفه اتحادیه تعیین شده است و از همه مهم تر قیمت سقف کاذب بسته به نوع سقف ، طراحی مورد نظر شما ، حجم طراحی ، مکانی که می خواهید برای آن نصب سقف کاذب انجام دهید متفاوت می باشد . شرکت تچرا  با تولید سقف کاذب ارزان به لحاظ کیفیت و با استانداردهای لازم رضایت مشتریان خود را جلب کرده است و در بازار یکی از پرفروش ترین محصولات را با قیمتی مناسب عرضه می کند .

"قیمت

خرید سقف کاذب

این روزها اغلب مکان ها دارای انواع سقف های کاذب هستند ، سقفی که به عنوان یک پوسته زیر سقف اصلی ساختمان قرار می گیرد و کانال کشی ها و تاسیسات را پوشش می دهد.  در واقع می توان گفت پوشش سقف اصلی و زیبا سازی ، اصلی ترین مزیت استفاده از انواع سقف کاذب می باشد . که دغدغه پوشاندن  و مخفی نگه داشتن عوامل زیر سقف اصلی را از بین می برد . برای خرید انواع این سقف ها بهتر است به سایت شرکت تچرا مراجعه فرمایید .

اگر در خانه یا محل کارتان سقف های بلندی دارید میتوانید با خرید سقف کاذب این مشکل را حل کنید . در خانه هایی با فضای عمودی بلند و دیوار های بلند  که باعث میشود مبلمان در فضا کوچک به نظر برسند یا به چشم نیایند ، استفاده از این نوع سقف ها بسیار توصیه میشود . سقف کاذب باعث میشود تناسبات به فضا برگردد . با این روش بدون تغییر ساختار ظاهر فضا میتوانید جلوه ای زیبا به فضا ببخشد .

"خرید

فروش سقف کاذب

این نوع سقف ها به صورت گسترده در انواع سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد . توانسته مزیت های بسیار زیادی را به خود اختصاص دهد از جمله ان ها می تواند به گزینه های زیر اشاره کرد :

 • امتیاز این سقف می توان به قابلیت جا به جایی آن اشاره کرد همین مورد باعث شده است تا برتری های بسیار زیادی را نسبت به سقف های دیگر پیدا کند از این برتری ها می توان به کاهش هزینه های مربوط به نصب و تعمیر اشاره کرد .
 • از این سقف ها برای بهره مند ی از یک دکوراسیون زیبا نیز استفاده می شود . بدین صورت که با کمک آن ازاین قابلیت برخوردار خواهید بود تا بتوانید نور پردازی های بسیار خلاقانه را برروی سقف به وجود آورید . شرکت تچرا فروش انواع سقف های با برندهای مختلف و بهتر مصالح وانواع مدل ها از سقف را دارا می باشد که شما بهتر است به سایت شرکت مراجعه کرده واز انها دیدن فرمایید .

"فروش

اجرای سقف کاذب

شرکت فیدر سازه گستر تچرا در زمینه ی اجرای انواع سقف کاذب ، اجرای کناف کاری، رابیتس کاری و گچبری ، در ساختمان های مسکونی ، فضاهای اداری ، متمع های تجاری ، فروشگاه ها و … آماده ی ارائه ی خدمات به کاربران گرامی میباشد .

این شرکت با تکیه بر تجربه و مهارت تیم حرفه ای خود در حوزه ی طراحی و اجرای باکس نور، نور مخفی و نورپردازی سقف کاذب ، با ایده های خلاقانه و هوشمندانه در خدمت شماست . برای ارتباط با کارشناسان تیم تچرا میتوانید از راه های ارتباطی درج شده در سایت در قسمت ارتباط با ما کمک بگیرید.

این سقف ها به عنوان یک پوشش برای سقف اصلی در نظر گرفته می شود . این پوشش نه تنها زیبایی سقف را دوچندان می کند ، بلکه با استفاده از آن می توان تاسیسات و سیم کشی ها را بپوشاند . این نوع از سقف ها نوعی سقف ثانویه برای ساختمان محسوب می شود که در پایین سقف اصلی نصب می شود و عیوب آن را برطرف سازد . این سقف ها را با مصالح بسیار سبک می سازند و نت در اثر زلزله در اثر تکان های شدید منجر به تخریب دیار نشود. جنس این سقف از آن ، گچ ،چوب و فلز ، طلق و….و ترکیبی از این متریال ها می باشد . هر نوع سقف کاذب نحوه اجرای خاصی دارد و مراحل اجرای این سقف ها از یک نوع به نوع دیگر متفاوت است . با وجود تمام این هزینه ها ، این نوع از سقف ها در بعضی متریال مشابه هست . در کل روش ساخت سقف کاذب رو می توان به دو دسته تقسیم کرد :

 • سقفی به صورت تایل اجرا می شود .
 • سقفی که بصورت پوسته و یکپارچه اجرا می شود .

"اجرای

عکس سقف کاذب

این سازه ساختمانی به دلیل فضای محیط داخلی ساختمان و ایجاد عالی عایق حرارتی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی برای متعادل کردن دمای هوای داخل ساختمان می شود. اما همین موضوع کوتاه شدن سقف ساختمان های و دلگیر شدن فضای داخلی را در پی دارد . همچنین سقف های کاذب نیاز به نگهداری و تعمیرات زمان بر و هزینه بری دارند . ممکن است سقف برای مکان های مختلف با کاربرد های مورد استفاده قرار می گیرد . شرکت تچرا انواع مدل از عکس های این نوع از سقف ها را در سایت شرکت می توانید ببینید .

"عکس

ارزانترین سقف کاذب

اگر در انتخاب این نوع سقف آزادی کامل دارید و تنها براساس قیمت تصمیم بگیرید ، تایل ارزان ترین نوع در بین این نوع سقف ها هستند و قیمت های کمتری نسبت به سقف های یکپارچه و… دارند . اما همین سقف تایل انواع مختلفی دارند . برای اطلاع بیشتر از ارزان ترین سقف ها به سایت شرکت  تچرا مراجعه کنید .

سقف کاذب خانه

اگر در مرحله ی طراحی و ساخت خانه هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از انواع سقف های مصنوعی و کاذب مزایا، معایب و ویژگی های خاص خود دارند . پس شناخت این ویژگی ها میتواند در انتخاب درست به شما کمک زیادی کند .

استفاده از سقف کاذب خانه به دلیل سهولت در طراحی و اجرا و سرعت بالا در نصب و راه اندازی آن از محبوبیت فراوانی برخودار است . همانطور که در بخش های قبلی توضیح دادیم  این نوع سقف ها نوعی عایق صوتی و حرارتی محسوب میشوند بنابراین میتوانند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند .

سقف کاذب آشپزخانه

سقف آشپزخانه که امروزه بخشی از دکوراسیون اصلی خانه محسوب می شود و کاملا هم در معرض دید است . سقف کاذب آشپزخانه است . این نوع سقف ها علاوه بر عایق بندی ، پوشش تجهیزات و مقاومت بالا نصب آسانی دارد و در تنوع بسیار بالا قابل اجراست در اینجا به چند مورد از سقف های آشپزخانه اشاره می کنیم :

 •  آشپزخانه پی وی سی
 •  آشپزخانه آسمان مجازی
 •  کناف
 •  چوبی آشپزخانه

برای دیدن انواع سقف ها به سایت شرکت تچرا مراجعه کنید .

"<yoastmark

سقف کاذب ساده

سقف های کاذب میتوانند به اسکلت ساختمان وصل شوند و بار را به آن انتقال دهند . این نوع سقف فرصت جدیدی است برای طراحی نور پردازی های جدید و جذاب در فضای داخلی خانه . متریال و مواد اولیه ی آن میتواند از گچ، چوب، شیشه، PVC، پارچه و فلز باشد و در اشکال و مدل های گوناگونی طراحی و اجرا شوند .

با نصب یک سقف کاذب ساده علاوه بر زیبا سازی فضا و نور پردازی های توکار ، یا ترکیبی ، میتوانید آزادی بیشتری را برای استفاده از چراغ های LED برای ایجاد حالت های مختلف در سقف بهره ببرید. نورپردازی توکار اقتصادی تر است و می تواند در طول زمان در هزینه صرفه جویی کند.

سقف کاذب PVC

یکی از انواع مختلف این محصولات از پلاستیک فشرده ای به نام پلی‌وینیل کلراید (Polyvinyl chloride) ساخته میشود . سقف کاذب pvc به همین دلیل نام گذاری شده است . با بکار گیری این روش دیگر نیازی به رنگ آمیزی سقف ندارید . در نتیجه هزینه ی و وقت اضافی هدر نخواهید داد . به ویژه که تنوع بالایی در طرح و رنگ های محصولات پی وی سی وجود دارد و هر کس با توجه به سلیقه ی شخصی خود میتواند از بین آن ها انتخاب کند .

یکی از بهترین ویژگی های سقف کاذب pvc ضد آب بودن آن است . به دلیل مقاومت بالای پی وی سی در برابر رطوبت ، این محصول مورد مناسبی برای بکارگیری در سرویس های بهداشتی ، استخر ها و مناطق مرطوب میباشد .

یکی از پر فروش ترین انواع این سقف ها ، سقف پی وی سی است . یکی از دلایل اینکه بسیاری از آن استفاده می کنند ، مقاوم بودن در برابر حرارت و حشرات و قارچ  و در برابر رطوبت مقاومت خوبی دارد و از طرفی قیمت آن مقرون به صرفه می باشد . این سقف های پی وی سی مدل های مختلفی دارد .

 • سقف کشسان : به علت اینکه پارچه های پی وی سی آن بسیار زیبا و شکیل است به عنوان دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرد .
 • سقف آسمان مجازی : این نوع سقف ها دارای انواع طرح های مختلفی می باشد . ابعاد آن 120*180میباشد و از طرفی دیگر این محصول قابل برش می باشد .
 • سقف سی ان سی : یکی دیگر از سقف های پی وی سی می باشد . برای برش این نوع سقف ها از دستگاه مخصوص آن استفاده می شود ، تا تایل به درستی برش داده شود . و به دلیل زیبایی بیشتر در پشت تایل ها میتوان از پلکسی استفاده نمود و آن را نور پردازی کرد .
سقف کاذب
سقف کاذب

سقف کاذب طرح دار

در مورد سقف کاذب طرح دار می توانیم به متریال های مختلفی همچون آسمان مجازی و سقف کشسان و … اشاره کرد . اما درمورد سقف های سی ان سی می توانیم به سقف معرق کاری در نظر بگیریم ، به جهت اینکه یک تایل پلکسی در زیر آن کار می شود تا بتواند نور را عبور دهد و سپس سقف سی ان سی در ان اجرا شود . متخصصین در این زمینه می توانند با بهره گیری از سلیقه  طرف و موارد موجود در دسترس می توانند فضای دلنشین و زیبا را برای خانه شما به ارمغان آورد .

"<yoastmark

سقف کاذب گچی

 یکی از پر طرفدارترین انواع تایل سقفی ، سقف کاذب گچی است . به منظور افزایش مقاومت تایل در برابر نفوذ آب در مکان های مرطوب و تاسیساتی در بخش پشتی تایل کچی روکش آلومینیومی قرار می دهند . سقف کچی روی سقف اصلی کار کذاشته می شود و دارای یک شبکه سازه سپری است که توسط آویز به سقف اصلی متصل می شود و تایل سقفی گچی درون این پبکه سقف کاذب قرار می گیرد . این نوع سقف گچی فضای بسیار یک نواختی و زیبایی زیادی را در فضا  ایجاد می کند . سقف های گچی دارای انواع مختلفی از جمله حصیری ، تایل های ساده ، و… هستند .

"<yoastmark

قیمت سقف کاذب ساده

این نوع سقف ها نه تنها به عنوان پوشش دهنده سقف اولیه به کار می رود و همچنین باعث می شود که نور پردازی توسط سقف ثانویه صورت بگیرد . بلکه به نوعی عایق صوتی هم حساب می آید . از یک طرف هم انرژی های داخل منزل یا هر محیط دیگر را اجازه نمی دهد خروج شود . که عایق هوای سرد و گرم لحاظ شود . سقف کاذب ساده اساسا ضد آب و ضد رطوبت است . در بخش هایی از معماری در سبک خاص از این بخش بر ساده بودن محیط پروژه به دور از هر هیجان و شلوغی اهمیت می دهند . قیمت این سقف ها باهم متفاوت است . به افزایش یا کاهش نمی توان قیمت خاصی را در نظر گرفت پس بهتر است برای اطلاع دقیق از قیمت ها به سایت شرکت مراجعه کنید.

سقف کاذب
سقف کاذب

تایل سقف کاذب

 تایل این نوع از سقف ها در دو نوع طرح دار و ساده تولید می شود . تایل های سقفی معمولا ابعاد  60*60 دارند و نقش مهمی در زیبایی ظاهری سقف ها ایفا می کند . در واقع تایل سقفی نوع جدیدی از این سقف ها می باشند که علاوه بر زیبایی خیره کننده ای که دارند . نقش مهمی در کاهش هزینه های مرمت و بازسازی ایفا می کنند . مقاومت بالای این سقف ها در مقابل سقف های قدیمی ، باعث شده است تا استفاده از تایل این سقف ها روز به روز افزایش یافته است .

"تایل

جدیدترین مدلهای سقف کاذب

این نوع سقف ها نوعی سقف است که به عنوان جایگزین سقف های کاذب استفاده می شود و بسیار محبوب است . کناف سقف از پنل های گچی یا غیر گچی پیش ساخته استفاده می شود که توسط پروفیل های سرد نورد شده خاصی به سقف سازه ای متصل می شوند . کناف خود به دو دسته سقف کاذب ثابت و سقف کاذب متحرک تقسیم می شوند . و به مدل های ساده ، طرح دار و دکوراتیو تقسیم می شوند . در سقف های کاذب یکپارچه هیچ درزی وجود نداشته و باید بعد از نصب می توان آن را رنگ کرد و این نوع سقف ها از نظر وزنی بسیار سبک می باشند . برای دیدن انواع مدل های جدید به سایت شرکت تچرا مراجعه فرمایید .

طراحی سقف کاذب

استفاده از سقف های در طراحی سبک ساحلی میتواند تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی نشیمن داشته باشد . بکار گیری نمونه ای از این سقف ها که در طراحی آن ها از چوب های طبق رنگ روشن استفاده شده است . باعث القا گرما به فضا مورد نظر شده و در کنار سایر رنگ های خنثی ، نما زیبایی را ایجاد می کند . در طراحی این نوع سقف ها از الگو ها و اشکال هندسی استفاده شده است . استفاده از این سقف ها که در طراحی آنها از رنگ روشن استفاده شده است در کنار استفاده از کفپوش رنگ تیره و هم چنین مبلمانی که از رنگ های خاکستری و طلایی در آن استفاده شده است ، نما بسیار زیبا و شیکی را ایجاد می کند .

"طراحی

نکات اجرای سقف کاذب

نکاتی که برای اجرای این نوع سقف ها باید اجرا شود عبارت است :

 • آگاهی از جنس سقف اصلی جهت تعیین نوع میخ و چاشنی مصرف
 • تعییه محل اتصال آویز ها معمولا در فاصله های یک مترو نیم از یکدیگر و با فاصله
 • استفاده از تراز برای تعیین دقیق نصب پروفیل نیشی جهت دور کاری سقف اصلی

طراحی سقف کاذب در تهران

سقف کاذب و کناف امروزه نقش بسیار مهمی در سبک سازی ساختمان ها دارند . این نوع سقف ها در عین سبک بودن و مقاومتی بالایی دارد که در کشور ما همواره به دلیل زلزله خیز بودن از اهمیت بالایی برخوردار است . تنوع بالای طرح این نوع سقف ها برای استفاده در سالن پذیرایی فروش سقف کاذب با طرح های متنوع و جذاب در شرکت تچرا در تهران  وجود دارد . شما می توانید با مراجعه به سایت شرکت و ارتباط با کارشناسان می توانید از نوع طراحی سقف کاذب خود آگاهی داشته باشید .

"طراحی

سقف کاذب 60 در 60

مزایای بالای این نوع سقف ها مثل ایمنی بالایی که در برابر زلزله دارند و خاصیت انعطاف پذیری در نصب و اجرا ، قیمت مناسبی که دارند ، قابلیت ترمیم و تعمیر ، جا به جایی آسان و فواید دیگری که دارند همگی باعث محبوبیت روزافزون سقف کاذب میشوند .

سقف کاذب 60 در 60 از آن دسته از سقف هایی است که کاربرد زیادی در بین ساختمان ساز ها دارد و به سقف مشبک معروف میباشد . استفاده از این محصول برای پنهان کردن سیم های  متصل به چراغ ها که تصویر ناخوشایندی ایجاد میکند ، پنکه های سقفی و حتی واحد های تهویه مطبوع بسیار مناسب است .

سقف کاذب ارزان

این که هزینه ی نهایی اجرای سقف کاذب ارزان و به صرفه تمام شود از موضوعات قابل اهمیت این روزهاست . معمولا در محاسبات هزینه ها هفتاد درصد هزینه ها را برای مصالح و لوازم مورد مصرف در نظر میگیرند و مابقی برای اجرا و دستمزد در نظر گرفته میشود .

معمولا قیمت گذاری ها با توجه به جدول و لیست قیمت جامعی انجام میشود. خوشبختانه با توجه به نظارت موجود ، تخطی از قیمت گذاری امکان پذیر نیست . اما اگر به دنبال سقف کاذب ارزان هستید گچ تخته گزینه ی مناسب تری برای شماست چرا که 25 تا 40 درصد ارزان تر از سایر گزینه های موجود است.

سقف کاذب پذیرایی

سقف کاذب سقف موجود شما را می پوشاند و لایه ای اضافی بر روی سقف است . برای اجرای این کار گزینه های مختلفی از جمله گچ، پی وی سی، چوب و غیره برای طراحی پیش روی شماست . نصب سقف کاذب پذیرایی نیاز به دقت کارشناسان دارد و کار چندان ساده ای نیست . بنابراین بهتر است این کار را به یک فرد ماهر بسپارید .

این کار نیاز به دقت در طراحی و محاسبه دارد .  و فقط باید توسط متخصصان نصب شود. بسته به شکل و جزئیات سقف، ممکن است به مشاوره در مورد پشتیبانی و سیم کشی اضافی نیز نیاز داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.