ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

تچرا - Tachra

سقف کاذب کلیک چیست؟ چه کاربردی دارد؟

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


معرفی و کارایی سقف های کشسان کاذب لابل
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

Introducing Labell stretch ceilings سقف های کشسان از مدرن ترین انواع سقف کاذب ...

کاربرد نور های خطی در سقف کناف
۳ بهمن ۱۴۰۲

The application of linear lights in the false ceiling of knauf در حال ...

معرفی آکواپلاس، محصول جدید شرکت کی پلاس
۸ آبان ۱۴۰۲

Introducing Aquaplus, a new product of Kplus company پانل مسلح سیمانی از محبوب ...

معرفی و کاربرد تایل آکوستیک الیاف معدنی
۲۴ مهر ۱۴۰۲

Introduction and application of mineral fiber acoustic tile در این سال های اخیر ...

مزایا و ویژگی های محصولات پودری کی پلاس
۱۸ مهر ۱۴۰۲

Advantages and features of K Plus powder products محصولات پودری کی پلاس در ...

معرفی پانل های روکش دار گچی کناف ایران
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

Introduction of knauf plaster coated panels در بحث ساخت و ساز، بهره وری ...

برچسب ها


سقف کاذب کلیک چیست؟ چه کاربردی دارد؟

سقف کاذب کلیک چیست؟ چه کاربردی دارد؟

Application of click ceiling in the building

سقف کاذب کلیک از متصل شدن سپری های مناسب با نام کلیک با فاصله و اندازه های 30 در 30 و 30 در 60 ویا 60 در 60 به شکل یک شبکه ساخته می شود و میتوان بر روی آن از انواع مختلف تایل ها از جمله گچی، پی وی سی(مناسب سرویس و آشپزخانه)، آکوستیک، فلزی(گالوانیزه وآلومینیوم)و یا از انواع طلق را به شکل ترکیب در آن استفاده کرد.

سقف کاذب کلیک یا شبکه ای تقریبا در هر محیطی قابل استفاده می باشد، اما کاربرد آن در محیط های مانند سازمان ها، فروشگاه های بزرگ و پارکینگ ها بیشتر است. این سقف ها به صورت سازه های اجرا شده بوسیله ی سازه های آلومینیومی و به صورت شبکه ای مورد اجرا قرار می گیرد.

بعد از اجرا شدن سازه، تایل های شبکه ای در ابعاد مورد نظر بر روی سازه قرار می گیرند. سازه های این سقف ها از نبشی گالوانیزه سپری تی 3600 که 3600 میلی متر و سپری تی 120 که 1200 میلی متر و تی 60 که 600 میلی متر است و اتصالات آویز(آویز فنر دوبل) ساخته شده است.

از مزایای سقف کاذب کلیک می شود به آسان نصب شدن و دسترسی راحت به تاسیسات و بخش بالای سقف کلیک و امکان تعویض و ترمیم تایل ها نام برد. به سقف کاذب کلیک، سقف کاذب مشبک نیز می گویند. دلیل اینکه به این سقف کلیک می گویند این است که با اتصال سپری ها صدایی شبیه به کلیک ایجاد می شود.

سقف کاذب کلیک چیست؟

تایل های گچی کناف قطعاتی هستند که در اندازه های مشخص شده تولید می شوند و حتی قابل برش هم هستند و به ما برای ساخت یک شبکه تایل ما را کمک می کنند. تایل های مورد استفاده میتواند از جنس گچ، پلاستیک مستحکم طلقی و پی وی سی و جنس های متنوعی مثل گالوانیزه یا آلومینیوم باشند.

نام دیگری که برای این تایل ها به کار گرفته می شود، سقف کاذب آرم استرانگ است. دلیل این نام گذاری ایجاد شبکه ای است که از قبل بروی سقف ایجاد شده.

ساخت شبکه تایل سقف کلیک

همانطور که گفتیم، برای ساخت شبکه، از شبکه های مشبک مثل نبشی با جنس گالوانیزه یا آلومینیوم استفاده می شود. دلیل استفاده از این جنس ها استحکام بالا و وزن کم و همچنین مقاوم بودن در برابر رطوبت و ضدآب بودن آن ها است.

سازه های گالوانیزه از سپری تی 3600 و تی 120 و تی60 که به واسطه آویز فنر دوبل تشکیل شده است. از دیگر مزایای سقف کاذب کلیک میشود مثال تمام سقف های کاذب دیگر به نصب راحت آن اشاره کرد.

همچنین در این سقف ها دسترسی راحت به فضای بالای سقف که به تاسیسات وبرقی، عایق حرارتی و صوتی منتهی میشود بسیار قابل توجه است. تعویض راحت طرح و نوع تایل ها هر زمان که شما بخواهید قابل انجام است.

اجرای سقف کلیک

بعد از اندازه گیری مساحت مورد نظر برای اجرای سقف کلیک و تصمیم گیری در مورد نوع چیده مان تایل ها و نبشی های مورد استفاده برای نصب آماده کار میشویم. برای دسترسی در بعد ها، نبشی ها به وسیله سپری ها به وسیله سپری های اصلی که در باا به آن ها اشاره شد(تی) به ویله پیچ رول پلاک (در دیوارهایی از جنس گچ)و میخ چاشنی به دیوار مهار می شوند.

بعد از این قسمت برای بالابردن توان دیوار و مهار وزن های اضافی تایل ها از آویزهای فنردوبل با در نظر گرفتن نوع تایل استفاده شده، استفاده می گردد. همین طور اگر فاصله سقف اصلی با سقف کلیک ما بیش از 1متر باشد، او باید شبکه ای فلزی ساخته شود(منحنی شکل قوطی کشی)و بعد از آن آویزها مهار گردند.

انواع سقف کلیک

سقف های کلیک از نظر ظاهر دارای تنوع بسیار بالایی می باشند و ما در شرکت فیدار سازه گستر تچرا با استفاده از سال ها تجربه و به کار گیری بهترین متریال کناف ایران در اجرای این سقف در خدمت شما کارفرمایان عزیز هستیم.

همینطور از نظر نوع تایل متنوع هستند. تایل های آکوستیک، روکش پی وی سی که بسیار مناسب برای سرویس های بهداشتی و تایل های آلومینیومی و شیشه ای از انواع آن ها هستند. در طراحی و شکل ظاهری سقف های کلیک همچون دیگر سقف های کاذب تنوع بسیار بالایی وجود دارد و شامل بیش از+500 طرح می شود که شما میتوانید طرح دلخواه خود را بیابید.

جنس های متنوع این نوع سقف نیز میتواند به شکلی در دامنه ی انتخاب به یاری ما بیاید، از این تنوع میتواند به چند مورد اشاره کرد: تایل های روکش دار، طلقی،آلومینیومی و پلکسی گللس و پی وی سی از این موارد هستند.

سپری سقف کلیک چیست؟

در این بخش، آنچه باید در مورد سپری کلیک بدانید لازم به یادآوری است که سپری یکی از بهترین و مهم ترین عناصر ساز های سقف کاذب کلیک سپری می باشد که به شکل تی این محصول در اندازه های مختلف اما استاندارد تولید و وارد بازار مصالح می شود. این طول ابعاد ها در ۳۶۰۰، ۱۲۰۰ و ۶۰ میلیمتری می باشد.

استفاده از سپری کلیک باعث بالا رفتن سرعت عملیات زیر سازی می شود. و همینطور برای اطلاعات بیشتر شما در زیر به طور ویژه ای تعداد ی از سازه ها را معرفی کرده ایم.

سازه کلیک سپری طول ۳۶۰۰

سازه کلیک سپری تی ۳۶۰۰ باعث نگه داشتن بار سقف کلیک می باشد. بر روی این سازه یک سری شکاف ها موجود است که به واسطه آنها به سقف آویز می شوند. طول های دیگر جزء سازه های فرعی به حساب می آیند. که به سازه ۳۶۰۰ متصل می شود.

استفاده از سازه تراز

تراز در مشخص کردن سقف بسیار پر اهمیت و مهم می باشد. این تراز ها تشکیل شده از خط سایه که یک شیار تزئینی است که باید روی دیوار نصب شود. بیش تر موارد استفاده آن به روی سطح کاشی است.

آویز با فنر قابل تنظیم

تمام آویز ها ساختار مختلفی دارند و پراستفاده ترین آنها از نوع مفتول گالوانیزه است که قطر ۴ میلیمتر دارد. به آسانی می شود بر روی آن آویز های مورد نظر را جا گذاری کرد.

استفاده از گیره تایل

بودن گیره ها در نصب تایل بیار مهم می باشد. وجود این گیره ها باعث می شود تا تایل ها در زمان باد های شدید یا زلزله میتواند مقابله کند.

کاربرد سنجاق و گیره آویز بار

این قطعه برای آویز کردن اشیایی مانند تابلو به سقف کاذب استفاده می شود این گیره ها تحمل یک الی دو بار را دارند که تحمل کنند.

نتیجه گیری

با توجه به آنچه باید در مورد سقف کلیک بدانید، دانستیم این نوع سقف یکی از مهم ترین نوع سقف های کاذب می باشد. شرکت فیدار سازه گستر تچرا با استفاده از مهندسین مجرب و بهره وری از مصالح درجه یک کناف ایران (کی پلاس) آماده ارائه خدمات در زمینه اجرای سقف های کلیک در خدمت شما عزیزان می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.