ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

تچرا - Tachra

نقش نور مخفی در نشیمن و پذیرایی چیست؟

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


معرفی و کارایی سقف های کشسان کاذب لابل
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

Introducing Labell stretch ceilings سقف های کشسان از مدرن ترین انواع سقف کاذب ...

کاربرد نور های خطی در سقف کناف
۳ بهمن ۱۴۰۲

The application of linear lights in the false ceiling of knauf در حال ...

معرفی آکواپلاس، محصول جدید شرکت کی پلاس
۸ آبان ۱۴۰۲

Introducing Aquaplus, a new product of Kplus company پانل مسلح سیمانی از محبوب ...

معرفی و کاربرد تایل آکوستیک الیاف معدنی
۲۴ مهر ۱۴۰۲

Introduction and application of mineral fiber acoustic tile در این سال های اخیر ...

مزایا و ویژگی های محصولات پودری کی پلاس
۱۸ مهر ۱۴۰۲

Advantages and features of K Plus powder products محصولات پودری کی پلاس در ...

معرفی پانل های روکش دار گچی کناف ایران
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

Introduction of knauf plaster coated panels در بحث ساخت و ساز، بهره وری ...

برچسب ها


نقش نور مخفی در نشیمن و پذیرایی چیست؟

نقش نور مخفی در نشیمن و پذیرایی چیست؟

The use of hidden light in the reception area

بهتر است از بین طرح های خلاقانه که نمای شیک تری در پذیرایی ایجاد می کنند انتخاب گردد، ضمن اینکه این انتخاب جلوه زیباتر و جذاب تر و چشم گیرتری به پذیرایی می دهد.
نورپردازی کمک زیادی به زیبا نشان دادن محیط منزل می کند و فضایی رمانتیک فراهم میکند. نورپردازی در طراحی هم به عنوان یک هنر و هم یک علم است. وقتی که فضای داخلی منزل با نورپردازی زیبا می کنید در کنارش نیز حس و حال خوبی هم به خانه می آید.

نور مخفی سقف پذیرایی یکی از ترفند های مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی شیک می باشد که اگر از نورها در فضای مناسب خودش استفاده شود می توان فضایی خاص را به وجود آورد.

شرکت فیدار سازه گستر تچرا به شما پیشنهاد میدهد برای نورپردازی سقف پذیرایی از رنگ های روشن و ملایم استفاده کنید به دلیل اینکه اگر از رنگ های تند مانند قرمز و بنفش در نورپردازی استفاده کنید چشم شما را زود خسته می کند و حوصله افراد سر می رود. رنگ هایی مثل آبی روشن، سفید، مهتابی، نور آفتابی برای ایجاد یک فضای رمانتیک بسیار مناسب است.

قیمت نورمخفی مناسب و مقرون به صرفه است. طراحی و اجرای سقف کناف در کوتاه ترین زمان توسط تیم مجرب قابل انجام می باشد برای اجرای سقف کناف ایران دکوراتیو و نورپردازی میتوانید به شرکت فیدار سازه گستر تچرا رجوع کنید و از مناسب ترین قیمت کناف سقف با نور مخفی بهره مند شوید.

بهترین رنگ نور مخفی سقف پذیرایی

یکی از بخش های مهم هر خانه سالن پذیرایی می باشد زیرا افراد زمان بیشتری را در آن جا میگذرانند و مهمانی ها در پذیرایی برگزار مشود، به همین دلیل نورپردازی پذیرایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نورپردازی پذیرایی انواع مختلفی دارد که یکی از آنها نور مخفی سقف پذیرایی می باشد. به دلیل مهم بودن انتخاب رنگ و مدل نورپردازی سقف پذیرایی، باید اجرای آن را به متخصصینی که تجربه و مهارت کافی در این حوزه دارند واگذار کرد تا بتوان بهترین مدل و رنگ نور مخفی سقف پذیرایی را انتخاب کرد تا زیبایی چشم گیری در سالن پذیرایی ایجاد کرد.

انتخاب رنگ نور مخفی سقف پذیرایی به موارد مختلفی از جمله: سلیقه و علاقه صاحب خانه، مساحت فضای سالن پذیرایی و سبک دکوراسیون داخلی، بستگی دارد. بنابراین باید بهترین رنگ برای نورمخفی سقف پذیرایی انتخاب شود تا زیبایی دکورسیون آن را افزایش دهد. معمولا بهترین رنگ نور مخفی سقف پذیرایی به صورت ترکیبی انتخاب می شود.

برای مثال استفاده از رنگ زرد باعث کوچک نشان دادن فضا می شود و استفاده از رنگ سفید باعث خستگی چشم می شود ولی استفاده ترکیبی از این دو رنگ در نور مخفی سقف پذیرایی تاثیر به سزایی بر زیبایی دکوراسیون داخلی دارد و به عنوان بهترین رنگ نور مخفی سقف پذیرایی می باشد.

البته صاحب خانه بنا به سلیقه شخصی خود و با در نظر گرفتن دکوراسیون داخلی و مساحت فضا و سایر موارد می تواند از ترکیب رنگ های مختلفی استفاده کند. یکی دیگر از مواردی که در انتخاب رنگ نور مخفی سقف پذیرایی باید رعایت شود میزان نور مخفی سقف پذیرایی است که باید با توجه به نور دریافتی طبیعی در ساعت های مختلف طوری تنظیم کنید که باعث زیبایی و شیک شدن محیط شود.

به طور کلی اگر دکوراسیون داخلی شما از رنگ های تیره استفاده شده بهتر است برای نور مخفی سقف پذیرایی از رنگ روشن مثل سفید استفاده شود تا تعادل برقرار شود و باعث شیک و زیباتر شدن محیط شود.

همچنین اگر دکوراسیون داخلی شما رنگ های روشن باشد بهتر است برای نور مخفی سقف پذیرایی از رنگ های گرم استفاده شود و استفاده از نور سفید را به حداقل برسانید.

بهترین مدل نور مخفی سقف پذیرایی

استفاده از نور مخفی در سقف کاذب باعث نورپردازی فضا می شود. نور مخفی ها باید طوری در سقف نصب شوند که منبع نور یعنی چراغ در دید نباشد و فقط بازتاب نور آن قابل مشاهده باشد.

این مدل نورپردازی برای همه سقف ها قابل استفاده است ولی در سقف های کوتاه کارآمدتر هستند چون در سقف های کوتاه عبور و مرور به علت نصب لوستر ها و چراغ آویز سخت میشود از نور مخفی استفاده میشود.

لامپ های نور مخفی سقف در انواع متنوعی تولید و عرضه میشود که دارای اشکال و رنگ های متفاوتی هستند از قبیل: پنل ال ای دی، لامپ هالوژن ال ای دی، ریسه شلنگی.

برای داشتن نور یکپارچه در محیط انتخاب ریسه شلنگی ال ای دی مناسب است و می توان به راحتی متراژ مد نظر را خریداری و نصب کرد. این ریسه ها دارای عایق هستند و به راحتی قابل نصب می باشند.

هنگامی که محیط بسیار بزرگ باشد و از ریسه شلنگی استفاده شود ممکن است روشنایی محیط به اندازه کافی نباشد بنابراین پیشنهاد می شود از لامپ هالوژن سقفی نیز استفاده کنید که روشنایی محیط به اندازه استانداردی برسد.

نور مخفی به صورت دور تا دور علاوه بر پذیرایی منزل مناسب سالن های اداری و تجاری هم هستند بنابراین باید دقت داشته باشید که مدل مناسب برای محیط مد نظر خود را انتخاب کنید.

نور مخفی سقف همراه با چراغ های هالوژنی مناسب سالن پذیرایی و آشپزخانه می باشد. نورپردازی علاوه بر اینکهبه فضا زیبایی میبخشد، فضا را از یکنواختی هم در می آورد .

روش های اجرای نور مخفی سقف پذیرایی

نورپردازی تاثیر مستقیمی بر میزان زیبایی یک محیط دارد. اگر در نورپردازی از لامپ ها به درستی استفاده کنید باعث ایجاد فضای زیبا و دلبرانه می شود و اگر نور پردازی فضا به درستی انتخاب و اجرا نشود از زیبایی محیط کم میکند .

درست است که نور عنصر زیبایی محیط به حساب می آید اما به این معنی هم نیست که محیط را با انواع چراغ و لوستر نورانی کنیم، بلکه نورپردازی باید با رعایت اصول و نکات طراحی داخلی انجام شود. لازم به ذکر است که نورپردازی باغ و محوطه دارای اصول و اجرای متفاوتی نسبت به نورپردازی منزل دارند.

یکی از روش های پیاده سازی نور مخفی استفاده از شابلون های سقفی است که استفاده از آن ها در سقف های کاذب طراحی زیبا و چشم نوازی را به وجود می آورد در مقایسه با سقف های کشسان این مدل جلوه بیشتری دارد چون روی سقف حالت سه بعدی را ایجاد میکند.

یکی دیگر از روش های اجرای نور مخفی، استفاده از نورهای خطی است. در این روش با استفاده از باکس های نوری می توان طرح های بسیار زیبایی برای نورمخفی سقف به وجود آورد.

در این روش از لامپ ها و چراغ ها در طرح ها و مدل های مختلفی استفاده می شود. استفاده از ریسه های نوری در رنگ ها و طرح های مختلف نیز مناسب اجرای نور مخفی سقف هستند.

این مدل پیاده سازی نور مخفی در بیننده این حس را ایجاد میکند که یک منبع نور بسیار وسیعی در زیر سقف مخفی است که از شیارهای خطی سقف نفوذ کرده و قابل مشاهده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.