ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

تچرا - Tachra

ویژگی و مزایای کناف سقف آشپزخانه چیست؟

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


معرفی و کارایی سقف های کشسان کاذب لابل
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

Introducing Labell stretch ceilings سقف های کشسان از مدرن ترین انواع سقف کاذب ...

کاربرد نور های خطی در سقف کناف
۳ بهمن ۱۴۰۲

The application of linear lights in the false ceiling of knauf در حال ...

معرفی آکواپلاس، محصول جدید شرکت کی پلاس
۸ آبان ۱۴۰۲

Introducing Aquaplus, a new product of Kplus company پانل مسلح سیمانی از محبوب ...

معرفی و کاربرد تایل آکوستیک الیاف معدنی
۲۴ مهر ۱۴۰۲

Introduction and application of mineral fiber acoustic tile در این سال های اخیر ...

مزایا و ویژگی های محصولات پودری کی پلاس
۱۸ مهر ۱۴۰۲

Advantages and features of K Plus powder products محصولات پودری کی پلاس در ...

معرفی پانل های روکش دار گچی کناف ایران
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

Introduction of knauf plaster coated panels در بحث ساخت و ساز، بهره وری ...

برچسب ها


ویژگی و مزایای کناف سقف آشپزخانه چیست؟

ویژگی و مزایای کناف سقف آشپزخانه چیست؟

What are the features and advantages of the kitchen ceiling?

به طور کلی کناف سقف، یکی از انواع کناف ها می باشد که در طراحی دکوراسیون داخلی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و هدف از انجام این نوع کناف ها، افزایش زیبایی محیط می باشد.

عدم توجه به بعضی از نکات بسیار ضروری در زمان انجام کناف ها نه تنها نمی تواند نتیجه مطلوبی را بوجود بیاورد بلکه می تواند موجب نمایی بسیار نامناسب در طراحی داخلی باشد.

با توجه به تمام آنچه گفته بیان شد، دانستن نکاتی ضروری در ارتباط با اجرای انواع کناف ها با اهمیت می باشد به همین علت پیشنهاد می شود جهت آگاهی بیشتر در این زمینه، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید.

کناف سقف آشپزخانه چیست ؟

کناف نسل جدیدی از گچ می باشد که امروزه در صنایع گوناگون بسیار پرکاربرد می باشند. کناف ها به دلیل تنوع بسیار بالایی که دارند در بخش های مختلفی از دکوراسیون داخلی و به ویژه در سقف مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از کناف در سقف و به ویژه در سقف آشپزخانه، دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که هیچ یک از طراحان غافل نبوده و به همین دلیل مورد استقابل بسیاری از افراد قرار گرفته است.

استفاده از کناف در سقف می تواند به دو صورت ثابت و متحرک باشد که هر کدام در جایگاه خود دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشند و وابسته به نیاز شما و همچنین کاربرد مورد انتظار شما از این نوع از کناف ها متغیر می باشد.

کناف سقف اگر به صورت متحرک باشد، امکان جداسازی آن از پنل وجود داشته و این از مزایای آن می باشد. اما در مقابل کناف سقفی ثابت همان طور که از اسم آن واضح است، به صورت ثابت بوده و امکان جداسازی آن از پنل سقف وجود ندارد.

اگر کناف های سقف به صورت ثابت طراحی شده باشند، می توانند به دو صورت ساده و طرح دار قابل انجام و پیاده سازی باشند. کناف های ساده دارای هیچ گونه طرحی نبوده و تنها در اشکال هندسی گوناگون قابل سفاش و ارائه می باشند.

از میان اشکال هندسی مورد استفاده در سقف آشپزخانه، دایره و مستطیل دارای بیشترین کاربرد می باشند و می توانند زیبایی سقف آشپزخانه را دوچندان برابر بکنند. استفاده از نورپردازی در کنار این اشکال هندسی از بهترین ایده ای می باشد که برای این نوع از کناف ها توسط طراحان داخلی پیشنهاد می شود.

کناف های سقفی طرحدار نیز دارای طرح بوده و امکان هماهنگی آنان با تجهیزات و وسایل موجود در آشپزخانه وجود دارد. به همین علت در هنگام استفاده از کناف توجه به محیط و شناخت ویژگی های آن، بسیار ضروری می باشد.

مزایای کناف سقف آشپزخانه

دلیل پرکاربرد بودن کناف سقف آشپزخانه ، قطعا مزایای بسیار زیادی است که برای این گونه از سقف ها موجود می باشد. این نوع از سقف ها در مقایسه با نسل گذشته سقف ها دارای تفاوت های بسیار زیادی می باشند و این تفاوت ها روز به روز در حال پبشرفت می باشد.

در واقع می توان چنین بیان کرد که با پیشرفت تکنولوژی و همچنین شکل گیری روش های نوین در تولید محصولات گوناگون، رفته رفته محصولات جدید، می توانند جایگزین بسیار مناسبی برای محصولات گذشته باشند زیرا مزایای آنان، هر فردی را برای استفاده از آنان ترغیب می کند. از جمله مزایایی که می توان برای این نوع از کناف ها در نظر گرفت عبارتند از:

 • سرعت پیاده سازی آنان بالا می باشد.
 • امکان نصب آنان بسیار ساده می باشد.
 • در مقایسه با نسل گذشته سقف ها ، دارای هزینه مقرون به صرفه می باشند .
 • این نوع از سقف ها عایق مناسبی برای صوت و حرارت می باشند .
 • بعد از نصب ، بلافاصله امکان رنگ آمیزی و اسفاده آنان موجود می باشد .
 • در زمان تعمیر و یا جابجایی ، امکان دسترسی به آنان بسیار ساده می باشد .
 • امکان پیاده سازی طرح های گوناگون بر روی آنان وجود دارد .
 • امکان پنهان سازی تجهیزات موجود در سقف به وسیله آنان ، میسر می باشد .
 • امکان اجرای کاغذ دیواری ، بلکا و … بر روی کناف سقف وجود دارد .
 • به دلیل ساختار آن ، مقاومت بالایی در برابر زلزله دارا می باشند .
 • برای اجرای آنان در مقایسه با سایر روش ها ، نیاز به تعداد کارکنان کمتری می باشد.

خرید کناف سقف آشپزخانه

امروزه استفاده از کناف سقف کی پلاس به ویژه در آشپزخانه دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد و طرفدارن بسیاری پیدا کرده است، به همین علت تولیدکنندگان و همچنین فروشنگان بسیاری در راستای تولید و ارائه این محصولات در حال فعالیت می باشند.

انتخاب یک تولیدی مناسب و همچنین فروشگاهی که بتواند به بهترین شکل نیازهای مخاطبان خود را برطرف کند، تا حد بسیار زیادی به انتظارات مشتریان وابسته می باشد .

شرکت فیدار سازه گستر تچرا، با سابقه ای درخشان در زمینه ارائه انواع کناف های سقف و همچنین با تنوع قیمت، می تواند بهترین گزینه برای انتخاب توسط مشتریانی باشد که کیفیت و اصالت کالا و محصولات برایشان با اهمیت می باشد و همچنین می توانند با تضمین خدمات پس از فروش، به آسودگی به ما اعتماد کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، شرکت تچرا را دنبال کنید.

قیمت کناف سقف آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه دارای تنوع بسیار زیادی می باشد. این تنوع می تواند از طرح تا نوع متریال موجود در این نوع از کناف ها وجود داشته باشد. متریال و مواد مورد استفاده در کناف ها، هرچه دارای مرغوبیت بیشتری باشند، به مراتب کناف ها نیز دارای قیمت بالاتری خواهند بود.

از طرفی متراژ و سختی کار نصاب نیز در تعیین قیمت نهایی بسیار حائز اهمیت می باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق انواع کناف و کناف سقف ارزان همچنین نحوه سفارش آن، می توانید با شرکت تچرا تماس حاصل فرمائید.

کناف سقف آشپزخانه کوچک

کناف سقف آشپزخانه باید به میزان بسیار زیادی با محیط داخلی آشپزخانه ، تناسب داشته باشد . اگر در هنگام اجرای کناف ها به بعضی از نکات توجه نشود ، نمی توان خروجی مطلوبی برای کناف ها در نظر گرفت .

به طور کلی متراژ آشپزخانه و همچنین ارتفاع سقف در زمان اجرای کناف ها دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد به طوریکه اگر سقف آشپزخانه دارای ارتفاع بسیار کمی می باشد ، عموما استفاده از کناف در آشپزخانه ، پیشنهاد نمی شود و استفاده از سقف های ساده بسیار مناسب تر می باشد .

به مراتب هرچه ارتفاع سقف آشپزخانه بیشتر باشد ، طراحان با ایده پردازی های بیشتری برای اجرای کناف مواجه خواهند بود . برای سقف هایی که با ارتفاع متوسط استفاده از کناف های ساده و بدون طرح بسیار مناسب تر می باشد زیرا استفاده از رزق و برق در چنین آشپزخانه ای، به دلیل فضای کوچک آن، نمی تواند خروجی چندان مناسبی داشته باشد.

در سقف هایی که دارای ارتفاع بسیار بلند می باشند، به راحتی می توان طرح های گوناگون و همچنین انواع کناف ها را پیاده سازی کرد و هیچ محدودیتی برای طراحان وجود نخواهد داشت.

کناف سقف آشپزخانه مستطیلی

از میان کناف هایی که به صورت ثابت در سقف آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، نوع ثابت آن دارای طرفدارن بسیار زیادی می باشد. این نوع کناف ها بیشتر در اشکال هندسی و به خصوص دایره و مستطیل قابل ارائه می باشند.

هر دو طرح بیان شده در طراحی داخلی بسیار پرکاربرد می باشند، اما مستطیل دارای مزایای بسیار زیادی به خصوص برای استفاده در محیط هایی می باشد که فضای آن با یکدیگر تفکیک نشده است.

استفاده از این نوع سقف ها در فضای آشپزخانه، موجب تفکیک آشپزخانه از فضای دیگر می شود، در واقع به واسطه استفاده از این نوع کناف ها در سقف، می توان به راحتی فضای ساختمان را از یکدیگر متمایز کرد و از زیبایی دوچندان آن بهره برد. این نوع کناف ها در هر نوع آشپزخانه ای قابل استفاده می باشند و برای آنان هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

نورپردازی سقف آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن در مقایسه با آشپزخانه کلاسیک دارای زرق و بزق و تنوع بسیار کمتری می باشد. در واقع استفاده از کناف سقفی ثابت که دارای طرح های ساده می باشند در این نوع از آشپزخانه ها بسیار پرکاربرد می باشد و به همین دلیل سبک مدرن را زنده نگه می دارد.

استفاده از ایده های مینیمال در آشپزخانه های مدرن بسیار حائذ اهمیت می باشد و طرح های هندسی می توانند این نیاز را به آسودگی برطرف بکنند.

طرح های هندسی در کنار سادگی های خود ، زیبایی بسیاری را می توانند به فضای آشپزخانه انتقال بدهند و به همین علت برای بسیاری از افراد مورد پذیرش می باشند.

استفاده از نورپردازی های گوناگون درکنار این نوع از سقف ها، بهترین ایده ای است که می تواند جلوه سقف کناف را بیشتر به نمایش بگذارد. در پیاده سازی نورمخفی در این سقف ها ، هیچ محدودیتی از نظر تعداد و محدوده رنگ ها وجود ندارد.

سقف آشپزخانه جزیره

جزیره از بهترین ایده هایی می باشد که برای آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. به واسطه استفاده از جزیره، فضای آشپزخانه به زیبایی از دیگر بخش های ساختمان جدا شده و حتی امکان جابجایی آن نیز وجود دارد.

با استفاده از کناف در این نوع آشپزخانه ها، می توان نمای بسیار زیبایی برای محیط فراهم کرد. این نوع سقف ها دارای تنوع بسیار بالایی می باشند و امکان هماهنگی آنان با چنین آشپزخانه هایی بسیار زیاد می باشد.

تنها نکته بسیار با اهمیت در استفاده در انواع کناف ها در آشپزخانه و هر محیط دیگری، توجه به ویژگی های محیط و همچنین ارتفاع سقف می باشد که می تواند در اجرای کناف ها شما را با محدودیت روبرو کند. هرچه ارتفاع سقف آشپزخانه کمتر باشد، امکان استفاده از کناف هایی با رزق و برق و تنوع بیشتر کاهش می یابد.

باکس سقف آشپزخانه

باکس ها در واقع بسیار شبیه به جعبه می باشند و بر روی سقف آشپزخانه سوار می شوند. بعد از قرارگیری این نوع از باکس ها بر روی سقف، کناف ها می توانند بر روی آنان قرار بگیرند.

استفاده از این نوع باکس ها برای اجرای کناف ها بسیار ضروری می باشد و به واسطه وجود آنان، کناف ها می توانند در جایگاه خود قرار داده بشوند و موجب زیبایی آشپزخانه شما بشوند.

اجرای سقف آشپزخانه ساده و همچنین سقف آشپزخانه کناف هر یک دارای مزایا و ویژگی های بسیار منحصربفردی می باشند که نتوان یکی را بر دیگری ترجیح داد. نکته بسیار با اهمیت در انجام تمام امور مربوط به طراحی داخلی، در ابتدا علایق شما و سپس ویژگی ها و محدودیت های محیط می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.